Po instalacji IE9 pojawił się nowy dysk

Po zainstalowaniu IE 9 zauważyłem, że na komputerze zostal utworzony nowy dysk twardy. Nie mam do niego dostępu, pojawia sie informacja “nie jest dostępny”,

czy może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi.

Pojemnośc wcześniejszych dysków dysków nie uległa zmianie. Skanując ten nowy dysk nortonem pojawia się komunikat, że nie ma tam żadnych plików.

artursz ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jakie są właściwości dysku ? Lokalny ,sieciowy ? Może podczas instalacji zainstalował Ci się SkyDrive …W Monitorze niezawodności jakie info widnieje na temat instalacji sterownika woluminu (data instalacji)

dysk jest dyskiem lokalnym, jego pojemnośc to 0 bajtów. Zostal utworzony z datą instalacji IE9, nic więcej nie jestem w stanie napisać, bo za każdym razem pojawia się informacja, że dysk jest niedostępny.

czy istnieje jakis sposób aby go usunąć?

Dodane 19.09.2010 (N) 19:17

jeszcze jedna niespodzianka, dysku nie widać w zarządzaniu dyskami.

W menedżerze urządzeń > stacje dysków > ten dysk jest -Mogą tam być wejścia usb(Generic storage device USB) i ,oraz Twój dysk twardy, jak jest ten dziwny dysk to może kliknij prawym > odinstaluj.

Easus Partition Magic lub zarządzanie dyskami - kopia wszystkich ustawień , systemu i skasuj drania .

U mnie na win7 x64 jest cały czas taki dysk. Zauważyłem że pojawia się gdy system robi punkt przywracania. Potem nie jest już widoczny przez system. Nie pomogło nawet wyłączenie punktów przywracania. Widocznie tak musi być. Sugestia: jak systemowy to raczej nie kasuj go [-X

nie tam też nic nie ma co by wskazywało na ten element.

Nie można go usunąć bo go niby nie ma, ale ikona jest w “mój komputer”.

Próba otwarcia kończy się komunikatem o którym pisałem wcześniej.

Sprawdź czy jest ten dysk w rejestrze w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevices ,i przykładowo jeżeli ten dysk ma literę E ,powinna być ścieżka \DosDevices\E: ,zbackupuj klucz rejestru klikając prawym myszki na MountedDevices > eksport > zapisz .I ewentualnie prawy na tym przykładowym > \DosDevices\E: > usuń > restart.

dysk rzeczywiście jest. Niestety nie moźna go usunąć. Przy próbie usunięcia pojawia sie komunikat “nie można usunąć wszystkich podanych wartości”

Przejdz do trybu awaryjnego F8 otwórz rejestr i backup HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\MountedDevice , po tym delete \DosDevices\E: tak jak napisał artusz .

Dalej zarządzanie dyskami w panelu sterowania / dyski i sprawdź jakie teraz są . Jak już pisałem możesz użyć Easus Partition Magic i usunąć ten dysk spod programu.