Po instalacji Visty, Xp-ek, ani Vista nie widzi dyskietek

Cześć, zainstalowałem dziś Viste, ale teraz ani Vista, ani Xp-ek, nie widzi stacji dyskietek, co mam zrobić by ją widział i ją włączyć? W menadżerze urządzeń jest zaznaczona jako włączona, a mimo to jej niema. Pomóżcie.

spróbuj odinstalować i uruchomić ponownie komputer

Nie wiem co to miało by na celu, jak ja chce ją zainstalować, a nie odinstalować. Zrobiłem tak, jak napisałeś ale to nic nie pomogło,ja chcę by ona była w systemie i działa, a nie, nie ma jej i nie widać ;(

chodzilo mi o to żebyś w menedżerze urządzeń odinstalował standardowy kontroler dyskietek

Odinstalowałem zrestartowałem komputer,i nadal nie ma stacji dyskietek…

U mnie też był podobny problem, weź otwórz obudowe, i dopnij wszystkei kable które idą do stacji dyskietki i do płyty glownej.

@paracik

instalacja Visty raczej mu nie poluzowała/odłaczyła kabli od stacji dyskietek

ale sprawdź

Może w BIOS-ie masz wyłączoną stacje dyskietek. Chociaż nie wiem jakim cudem miało by się to stać. :lol: Ale warto sprawdzić wszystkie możliwości.

W biosie, jest włączona.

A więc jak to naprawić? Reinstalacja systemu by może pomogła ale jakoś nie mam czasu i ochoty.A prócz tej stacji dyskietek wszystko dobrze chodzi. Czekam na pomoc.

stacja dyskietek w ogóle działa?

Ja dopiero dziś też zauważyłem, że nie ma u mnie stacji dyskietek, ani na Viście ani na XP, a zawsze była !!

Kable posprawdzałem i nic, chociaż BIOS widzi stacje, bo potrafi z niej bootować.

EDIT:

sidh-mor , heh właśnie znalazłem posta, w którym jest napisane, że przyczyną tego jest instalacja cracka :?