Po instalacji W-7 wolniejszy internet

Witam mam pewien problem. Otóż miałem zainstalowany Windows Xp Proffesional, internet 1mb z kablówki i gdy pobierałem coś z internetu to prędkość pobierania wynosiła około 330-350 kb/s. Po sformatowaniu komputera i instalacji Windows 7 (internet dalej ten sam 1mb z kablówki) prędkość pobierania wynosi 50-70 kb/s. Wie ktoś może czym to jest spowodowane? Jeśli to ważne to dodam, że posiadam tylko 512mb ramu, a minimalne wymagania Windows 7 to 2gb ram, czy wolniejszy internet jest spowodowany małą ilością ramu ?

Edit: Teraz prędkość pobierania wynosi około 170 kb/s, jest lepiej lecz to tylko 1/2 szybkości jak był Windows Xp

Miałem przez jakiś czas zainstalowany Kontroler RAM. Cóż - dwukrotnie i trzykrotnie zmalało zużycie pamięci, za to przerzuciło obciążenie RAM na CPU. Może to jest wyjście dla Ciebie, bo win 7 potrzebuje, żeby było przynajmniej 2 giga .

Dzięki za pomoc, mam zamiar w najbliższym czasie zakupić 2-4 gb ramu

Chyba twój provider internetowy tak zmiennie przydziela przepustowość łącza. Bo skoro masz 1 mb łącze a transfery w porywach 400 kb to coś nie halo. Najlepiej jakbyś zaktualizował sterowniki do karty sieciowej w komputerze. To ona możne być wąskim gardłem w przesyle danych. I nie sugeruj się jakoby mala ilość RAM miała wpłynąć na ten stan rzeczy bo to bujda na resorach.

350kb to za dużo jak na neta 1mb ? Mój kolega ma tego samego neta 1mb z kablówki i mu idze po 500kb/s, a ramu ma 2gb

Właśnie ze za mało. O połowę za mało. Wczytaj się w mój tekst i poducz się wartości bita i bajta oraz ich przeliczników.

Jak podał libros większa pamięć to podstawa.

Prędkość pobierania powinna być zbliżona do 1 Mb/s i toxicblue ma rację,że to co osiągasz jest niezgodne z umową.

Powinieneś zgłosić to do dostawcy.Po za tym 1Mb/s to mało.Dowiedz się u dostawcy czy ma jakieś lepsze oferty.Jakiś czas temu w UPC podnosili bezpłatnie transfer.

Kolega co ma też tego neta 1mb mieszka w bloku obok i też ma z kablówki, dzwonił do nich się zapytać czy może mieć szybszy internet to powiedzieli mu, że nie, bo nie ma u nas światłowodów jakiś. Umiem obliczać bity i bajty, ale nie wiedziałem, że jak internet ma 1mb to z taką prędkością ma być pobieranie.

Za taki kiepski dowcip twojego dziadowskiego providera podziękowałbym za usługę. Straszne cwaniactwo swoja droga. Tylko umowa jaka zawarłeś z providerem możne Ci zagwarantować pełną prędkość przy wykupionej usłudze a to zależy od kruczków w umowach albo dobrej woli dostawcy. Ja mam 15mb z UPC i transfer taki mam.

Na klatce mam schodowej mam jakieś ogłoszenie od Dialogu, 20Mb internetu za 42,90zł. Jeśli kupie ten pakiet to będę miał transfer 20mb ?

Masz transfer 15mb, tzn. że plik, który ma 15mb ściąga Ci się z internetu w 1 sek ?

W sumie to już sam nie wiem, inny kolega ma 10mb radiówkę, a prędkość pobierania ma 500/600 kb/s bodajże, raz mu doszło do 1mb/s jak coś ściągał. Jeżeli ma neta 10mb to powinno iść 10mb/s?

Nie wiadomo. Ja mam dzielone 100Mb/s i mam teraz zrobiony zrzut: http://vpx.pl/image/AbSp Nie narzekam.

Możliwości łącz telefonicznych zależą od jakości infrastruktury sieci, odległości od centralek itp. Tu się nie wypowiadam bo to temat rzeka a praktyki operatorów to morze przypadków.

Tak dokładnie plik 1,5 MB ściąga w sekundę o ile serwer z którego ściągam na to pozwala.

Mi z tym netem 1mb/s wyszło: download 3.85Mbps, ping 36, upload 0.54 Mbps. To dobrze czy źle ?

To dobrze, nawet lepiej czterokrotnie niż masz w umowie. Nie potrzebnie nas wprowadzasz w błąd z tymi prędkościami. Jeszcze raz nalegam o powtórkę z nauki o jednostkach informacji pamięci bo kb nie równa się KB…

Nie wprowadzam w błąd, tak wyszło na tej stronie, a prędkość pobierania jest o wiele mniejsza…

Już w pierwszym temacie napisałeś ze masz transfery rzędu 350kbps a miales napisać 350KBps (czyli 3.8mbps) a to znacząca różnica.

Dobra już wszystko działa, pobieranie idzie 350kb/s. Dzięki za pomoc wszystkim