Po instalacji W7, nie mogę uruchomić Visty

Witajcie!

Zainstalowałem Windows Seven na moim laptopie. Z istniejącej partycji 289 GB stworzyłem jeszcze jedną 50 GB i na niej zainstalowałem Sevena.

Mój pierwszy problem polega na tym, że Windows Seven uruchamia mi się automatycznie - nie pyta o to jaki system uruchomić. Nie jestem więc w stanie włączyć Visty. Co mam zrobić, żeby przy starcie uruchamiał mi się ekran wyboru i pytał mnie jaki system chcę uruchomić? Dodam jeszcze, że pliki z systemem z Vistą widzę na Sevenie jako dysk D

Kolejny problem to sterowniki - skąd je wziąć i jak je pobrać?

kubus94 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Co do sterowników zobacz czy część z nich nie odnajdzie się przez Windows Update (nie podałeś jaki masz sprzęt więc nie wiem czego dokładnie potrzebujesz).

Co do braku wyboru systemu przy starcie, zainteresuj się programem EasyBCD i dodaj do Vistę do bootloadera:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … CD+1.7.1.6

Mam laptopa HP Pavilion Dv6800.

Po prostu zamiast zainstalować osobny system to zrobiłeś pewnego rodzaju upgrade - w trakcie instalacji trzeba podążyć odpowiednią drogą. Najwyraźniej klikałeś bez czytania na “next” :stuck_out_tongue:

A teraz jak wspomniał kolega pobaw się z bootowaniem i moze coś z tego wyjdzie.

No, ale jak z tymi sterownikami…

Sterowniki w większości ściągają się z Win Update. Resztę musisz doinstalować z płytki, lub ściągnąć ze strony producenta laptopa.

A nie mogę ich po prostu wziąć z Visty?

Heheh. Może będą działały, może nie. Zależy do czego, część na bank nie będzie działała.

Próbowałem brać sterowniki z Visty i chodzą poprawnie. Znaczy duża część sama się pobrała, z resztą miałem problem - wtedy Vista użyczyła swoich sterów i pracuje bardzo dobrze.

Jedyny problem jaki mam to z interfejsem Aero, ale o tym napisałem już w oddzielnym poście.

Do Aero może być potrzebny sterownik do Win7. Ja miałem bez żadnego problemu te sterowniki i Aero śmiga jak ta lala (działałem tylko na sterownikach z Windows Update, jedynym doinstalowanym był do karty dźwiękowej, bo na USB)

No, ale już sobie z tym poradziłem.

Dzięki za pomoc:)