Po instalacji W7, nie mogę uruchomić Visty


(Jacob) #1

Witajcie!

Zainstalowałem Windows Seven na moim laptopie. Z istniejącej partycji 289 GB stworzyłem jeszcze jedną 50 GB i na niej zainstalowałem Sevena.

Mój pierwszy problem polega na tym, że Windows Seven uruchamia mi się automatycznie - nie pyta o to jaki system uruchomić. Nie jestem więc w stanie włączyć Visty. Co mam zrobić, żeby przy starcie uruchamiał mi się ekran wyboru i pytał mnie jaki system chcę uruchomić? Dodam jeszcze, że pliki z systemem z Vistą widzę na Sevenie jako dysk D

Kolejny problem to sterowniki - skąd je wziąć i jak je pobrać?


(Agatonster) #2

kubus94 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(rgabrysiak) #3

Co do sterowników zobacz czy część z nich nie odnajdzie się przez Windows Update (nie podałeś jaki masz sprzęt więc nie wiem czego dokładnie potrzebujesz).

Co do braku wyboru systemu przy starcie, zainteresuj się programem EasyBCD i dodaj do Vistę do bootloadera:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... CD+1.7.1.6


(Jacob) #4

Mam laptopa HP Pavilion Dv6800.


(Gorgoroth) #5

Po prostu zamiast zainstalować osobny system to zrobiłeś pewnego rodzaju upgrade - w trakcie instalacji trzeba podążyć odpowiednią drogą. Najwyraźniej klikałeś bez czytania na "next" :stuck_out_tongue:

A teraz jak wspomniał kolega pobaw się z bootowaniem i moze coś z tego wyjdzie.


(Jacob) #6

No, ale jak z tymi sterownikami...


(Hitm3n) #7

Sterowniki w większości ściągają się z Win Update. Resztę musisz doinstalować z płytki, lub ściągnąć ze strony producenta laptopa.


(Jacob) #8

A nie mogę ich po prostu wziąć z Visty?


(Hitm3n) #9

Heheh. Może będą działały, może nie. Zależy do czego, część na bank nie będzie działała.


(Jacob) #10

Próbowałem brać sterowniki z Visty i chodzą poprawnie. Znaczy duża część sama się pobrała, z resztą miałem problem - wtedy Vista użyczyła swoich sterów i pracuje bardzo dobrze.

Jedyny problem jaki mam to z interfejsem Aero, ale o tym napisałem już w oddzielnym poście.


(Hitm3n) #11

Do Aero może być potrzebny sterownik do Win7. Ja miałem bez żadnego problemu te sterowniki i Aero śmiga jak ta lala (działałem tylko na sterownikach z Windows Update, jedynym doinstalowanym był do karty dźwiękowej, bo na USB)


(Jacob) #12

No, ale już sobie z tym poradziłem.

Dzięki za pomoc:)