Po instalacji WIN 7 uruchamia się recovery VISTY

(Krist 88) #1

Witam, mam następujący problem na który nie znalazłem odpowiedzi. A mianowicie posiadam laptopa z Vistą. Niedawno na innym komputerze zainstalowałem Win 7 i bardzo mi się spodobał więc postanowiłem zainstalować go także na moim laptopie. Istalacja przebiegła bez problemów, ale...gdy system się zainstalował i komputer uruchomił ponownie zaczął się mój problem. Zamiast systemu automatycznie uruchamia się recovery Visty i nie ma żadnej możliwości żeby uruchomić "7" :confused: Bardzo proszę o jakieś rozwiązanie.

(matio) #2

Pobierz hiren's boot, wypal na płytce. Bootuj z płyty, programem do partycjonowania wyczyść wszystkie partycje z dysku, wyczyść go do zera. Postaw system jeszcze raz, nie będzie problemów.

(adam9870) #3

Nie musisz używać Hirensa. Wystarczy do tego płyta Windows Vista/7. Zobacz: uszkodzone-recovery-disk-jak-odzyskac-system-t497952.html#p3132861

(Krist 88) #4

A gdybym po prostu sformatowal partycje recocery i zwyczajnie postawił 7 bez problemów?

(rgabrysiak) #5

Możesz sformatować partycję recovery i zainstalować tylko Windows 7 ale musisz pamiętać że utracisz w ten sposób możliwość odzyskania Visty z recovery w przyszłości.

Jeśli nie zamierzasz już korzystać z Visty usuń wszystkie zbędne partycje na dyski i śmiało instaluj Windows 7.

(Agatonster) #6

grindsoul ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Krist 88) #7

tak naprawdę to wolałbym uniknąć czegoś takiego, bo kto wie czy kiedyś mi się to nie przyda...

nie ma możliwości wyłączenia autouruchamiania recovery?

(adam9870) #8

O tym wszystkim piszę tutaj uszkodzone-recovery-disk-jak-odzyskac-system-t497952.html#p3132861

(Krist 88) #9

ale moje recovery nie jest uszkodzone tylko sie samo uruchamia...

(adam9870) #10

Nie przeczytałeś mojej wiadomości w tym temacie: uszkodzone-recovery-disk-jak-odzyskac-system-t497952.html#p3132861 (kliknij w link, otworzy się moja wiadomość). Masz tutaj, co prawda nieco dookoła, ale rozwiązanie problemu.

Co do samoczynnego uruchamiania recovery - kontakt z producentem laptopa. Poszukaj na stronie producenta laptopa dział "wsparcie, serwis", poszukaj adresu e-mail, pod którym możesz poradzić się. Albo zapytaj tutaj http://www.nhl.pl/

(Xemidra) #11

Przywróć Vistę z tej kopii recovery, potem odszukaj program do zgrywania recovery na płytkę, zgraj.

Masz w ten sposób bezpieczną kopię i możesz skasować wszystkie partycje, podzielić dysk tak jak sobie chcesz i zainstalować Win7 beż żadnych problemów.

(Krist 88) #12

usunąłem całą partycję recovery i postawiłem win7. Śmiga aż miło:)