Po instalacji WIN 7 uruchamia się recovery VISTY

Witam, mam następujący problem na który nie znalazłem odpowiedzi. A mianowicie posiadam laptopa z Vistą. Niedawno na innym komputerze zainstalowałem Win 7 i bardzo mi się spodobał więc postanowiłem zainstalować go także na moim laptopie. Istalacja przebiegła bez problemów, ale…gdy system się zainstalował i komputer uruchomił ponownie zaczął się mój problem. Zamiast systemu automatycznie uruchamia się recovery Visty i nie ma żadnej możliwości żeby uruchomić “7” :confused: Bardzo proszę o jakieś rozwiązanie.

Pobierz hiren’s boot, wypal na płytce. Bootuj z płyty, programem do partycjonowania wyczyść wszystkie partycje z dysku, wyczyść go do zera. Postaw system jeszcze raz, nie będzie problemów.

Nie musisz używać Hirensa. Wystarczy do tego płyta Windows Vista/7. Zobacz: uszkodzone-recovery-disk-jak-odzyskac-system-t497952.html#p3132861

A gdybym po prostu sformatowal partycje recocery i zwyczajnie postawił 7 bez problemów?

Możesz sformatować partycję recovery i zainstalować tylko Windows 7 ale musisz pamiętać że utracisz w ten sposób możliwość odzyskania Visty z recovery w przyszłości.

Jeśli nie zamierzasz już korzystać z Visty usuń wszystkie zbędne partycje na dyski i śmiało instaluj Windows 7.

grindsoul ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

tak naprawdę to wolałbym uniknąć czegoś takiego, bo kto wie czy kiedyś mi się to nie przyda…

nie ma możliwości wyłączenia autouruchamiania recovery?

O tym wszystkim piszę tutaj uszkodzone-recovery-disk-jak-odzyskac-system-t497952.html#p3132861

ale moje recovery nie jest uszkodzone tylko sie samo uruchamia…

Nie przeczytałeś mojej wiadomości w tym temacie: uszkodzone-recovery-disk-jak-odzyskac-system-t497952.html#p3132861 (kliknij w link, otworzy się moja wiadomość). Masz tutaj, co prawda nieco dookoła, ale rozwiązanie problemu.

Co do samoczynnego uruchamiania recovery - kontakt z producentem laptopa. Poszukaj na stronie producenta laptopa dział “wsparcie, serwis”, poszukaj adresu e-mail, pod którym możesz poradzić się. Albo zapytaj tutaj http://www.nhl.pl/

Przywróć Vistę z tej kopii recovery, potem odszukaj program do zgrywania recovery na płytkę, zgraj.

Masz w ten sposób bezpieczną kopię i możesz skasować wszystkie partycje, podzielić dysk tak jak sobie chcesz i zainstalować Win7 beż żadnych problemów.

usunąłem całą partycję recovery i postawiłem win7. Śmiga aż miło:)