Po instalacji XP Windows 7 nie startuje

Hej,

znajomy ma nie lada problem jeżeli jesteście wstanie dać jakieś rady to zapraszam.

Miał normalnie zainstalowany system Windows 7 wszystko śmigało elegancko żadnych problemów, ale coś chciał sprawdzić na Windows XP , więc utworzył partycje i ruszył z instalacją XP , proces instalacji doszedł tylko do kopiowania plików , czyli skopiował te pliki zrestartował się i już do instalacji graficznej nie doszło , widnieje napis ‘‘Verifying DMI Pool Data …:…’’ i mruga kursor. Restarty nie pomagają , tryby awaryjne też , żadnego systemu nie można uruchomić. Jedynie co się udało to zainstalować Linuksa ‘2k10 mandriva’ z którego jeżeli ktoś posiada wiedzę można by było naprawić tego Windows 7 , bo mi się wydaje że poszedł bootloader albo MBR . Płytki z Windows 7 ani żadnych recowery nie posiada.

Proszę Was o wsparcie.

PS.

Od razu mówię żeby ominąć szukanie problemu w kierunku tej informacji Verifying DMI Pool Data bo to na pewno nie jest wina sprzętu ani tego wszystkiego dziwnie śmiesznego co opisują w necie

Odnośnie pierwszej części pytania:

Wiele systemów na jednym komputerze.

http://windows7forum.pl/wiele-systemow- … -4919.html

A ciekawe czy nie masz uszkodzonej płytki z Windowsem XP -znając życie to pewnie kopia XP,a nie roginał.

Ale i tak kolejność instalacji systemów powinna być inna,poczytaj w linku jaki podałem.

Fajnie kolego że starasz się pomóc , ale czy ja zadałem pytanie odnośnie w jakiej kolejności instaluje się systemy?

Teraz pomyśl wyśle tego linka co podałeś koledze i napisze mu user pomocny z forum dobreprogramy zajechał pomocny link , przeczytaj co tam jest napisane i napraw swój problem. Jak myślisz co sobie pomyśli o mnie i o Tobie ?

Najlepiej było by zassać i wypalić płytkę Windows 7 Recovery Disc x86 / x64 Edition która posiada środowisko WinRE ,zbootowac i zastosować Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia / Startup Repair [http://www.fixitpc.pl/topic/54-windows- … 6#entry286](http://www.fixitpc.pl/topic/54-windows-re-srodowisko-odzyskiwania-systemu/page p 286#entry286) .Jeżeli odpali i kumpel będzie dalej miał ochotę na instalacje XP ,to po instalacji XP również płytka i albo Naprawa podczas uruchomiania ,albo wiersz polecenia i komendy:

bootrec.exe /FixMbr

bootrec.exe /FixBoot

bootrec.exe /RebuildBcd

Następnie na 7 instalacja programu EasyBCD i dodanie XP.

Łukash o właśnie tego szukaliśmy , coś nam świtało że coś takiego istnieje tylko nie bardzo wiedzieliśmy czego szukać .

To naprawiło problem Windows 7 już startuje , Dzięki :slight_smile: