Po instalacji XP zniknął Linux

Hej!

Po zainstalowaniu Win XP zniknął mi linuch… jak mogę go odzyskać? GRUB w ogóle się nie uruchamia ;(

Proszę o pomoc i pozdrawiam

Zależy jaką opcje wybrałeś podczas instalacji Windowsa, czy formatowałeś wcześniej przygotowaną partycje fat32/ntfs czy zaznaczyłeś cały dysk. Jeżeli to pierwsze odpal płytę ze swoją dystrybucją i zainstaluj jeszcze raz gruba. Bo system cały czas tam siedzi.

Moje pytanie do ciebie jak miałeś partycje ext2/3 czy inną linuksową to czy instalator się załączył, instalowałeś na tym samym dysku czy innym.

Bo u mnie jak widzi jakąkolwiek partycje z pod znaku Linuksa instalator mówi stanowcze nie i postanawia zawiesić jakże swą trudną prace. Dodam, że jak linuksowych partycji nie ma instalator idzie jak burza wiec albo jakoś usunąłeś partycje linuxa i nici po danych albo tylko ja cierpię a właściwie mój komputer cierpi na taką dziwną przypadłąść.

SyntaxError , sugeruję zerknąć do przyklejonych tematów. Tam na pewno znajdziesz odpowiedź. Skorzystanie z forumowej szukajki albo z Google także rozwiązałoby Twój problem i to bardzo szybko.

:arrow: http://matiit.jogger.pl/2008/12/10/odzyskaj-gruba/