Po Instalacjii Nero 7 system nie wykrwa płyt DVD

Mam problem z aplikacją Nero 7 Ultra. Po zainstalowaniu tego ot pakietu gdy wkładam większość płyt DVD do napędu są one wykrywane jako czyste płyty CD-R. Problem najczęściej pojawia się przy wypalanych płytach trochę rzadziej na oryginalnych np. gra C&C 3.

w nero jest coś takiego jak StartSmart. Ustawiłeś tam u góry na CD/DVD?

Jak tak, to pewnie wchodziłeś ‘utwórz dysk CD’ zamiast DVD (albo kopiuj CD zamiast DVD itp.)

zgadzam sie z laki000 trzeba na to uwazać bo płyke mozna zniszyc. niby nic wielkiego ale zawsze te kilka złoty w błoto. a jak to nie jest przyczyna to zainstaluj nowsza lub starsza wersje zalezy co ci bedzie pasowało z starszych polecam NERO 6.

raven4444

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Chyba mnie źle zrozumieliście. Wytłumaczę to inaczej. Otóż gdy wkładam do napędu płytkę z C&C 3 (DVD+R9) to nie uruchamia się auto start i gdy wchodzę do “Mój Komputer” próbuje otworzyć płytkę jest wykrywana jako pusta CD. I tak z większościom płyt DVD. A jak odinstaluje NERO to czyta bez problemu.

Wchodząca w skład pakietu aplikacja InCD Reader przejmuje obsługę napędów DVD od systemu operacyjnego,ale miewa problemy z obsługą formatu UDF.Rada przeinstalować nero jeśli nie pomoże inną nowszą wersję nero w ostateczności poprzez aplet dodaj/usuń programy odinstalować InCD Readera,wówczas system przejmuje obsługę napędu DVD który niema takich przypadłości ,nagrywanie płyt przez nero będzie możliwe .

Działa musiałem przeinstalować nero. Wielkie dzięki. Proszę o zamkniecie tematu.