Po kilku minutach nie używania komputera dysk zaczyna mocno pracować - dlaczego?

a jaki masz dysk? Ja miałem podobnie z dyskiem segate, obecnie mam SSD i takich problemów już nie mam, z tego co wiem niektóre rodzaje wirósów presyłają dane z dysków twardych jak komputer przechodzi w tryb bezczynności.

A ja dalej, niezmiennie uważam, że Avast powinien polecieć do Kosza.

@Atronics: Niestety nadal to samo. 

Co ciekawsze, mam taki sam problem, tyle że na Windowsie 8.1 - tak więc wydaje mi się, że sama przyczyna nie leży w Windowsie, lecz w jakimś oprogramowaniu które doinstalowaliśmy do systemu. Co prawda nie użytkuje Avasta, lecz Norton Internet Security. Chyba pomyślę nad jego zmianą, ponieważ licencja kończy mi się jeszcze w tym miesiącu.

hałabała

http://devinf.pl/?p=255

 

możesz jeszcze za radą kolegi co mówi usunąć avasta ,ale nie usuniemy go tylko sprawdzimy  czy faktycznie on tam coś skanuje

 

kliknij na ikonce avasta obok zegara prawym klawiszem myszki

wybierz

Sterowanie osłonami avasta

wyłącz na 1 godzinę

Osłony Avasta odpadają - bez nich czy z nimi dysk pracuje

Opcja 1:

 

Jeśli dysk zawiesza się, wolno szuka lub wydłuża się czas aby otworzyć folder lub plik to najgorsza z możliwych sposobów jest w tym wypadku defragmentacja…

 

Na początku należy sprawdzić SMART, analiza dysku (tool od producenta dysku) czy nie wystepują problemy z  dyskiem lub z sektorami,

 

defragmentowanie dysku z błędnymi lub uszkodzonymi sektorami skończy się uszkodzeniem plików/danych/tablicy partycji i powstanie następnych błędnych klastrów…

rownież należałoby sprawdzić system plików na dysku, np. czy BITMAP nie jest uszkodzony…

 

 

Opcja 2:

 

Menedżer zadań > Wydajnoś>Monitor Zasobów>Dysk> Proces aktywności dysku

 

Zobacz jakie są sa aktywne działania i jaki proces(y) ma największą aktywność We/Wy i napisz tutaj

 

Opcja 3:

 

Jakie programy/usługi są uruchomione podczas startu komputera?

Oto procesy uruchomione podczas których też dysk pracuje - wykasowane (biale plamy ) to powyłączane rzeczy

 

http://www.solidfiles.com/d/d38ea0c683/Bez_tytułu_1.jpg

Zużycie zasobów masz posortowane od najwyższego.

Na załączonym obrazku widać, że przynajmniej 5 procesów jedzie po systemie i nie wimy co to, bo wyciąłeś.

Jeżeli się czegoś wstydzisz, to nie proś o pomoc, bo nikt niczego nie zgadnie.

Wyciąłem to co wyłączyłem np: przeglądarke firefoxa która była pierwsza i ciagnęła najwięcej podczas testów. Napisałem o tym powyżej.

 

////

 

wykreślic należy też firewalla i poptraya oraz usługi bluetooth - to też nie to