Po kilku minutach windows przestaje wykrywać drukarkę

Tak jak w temacie, po kilku minutach Windows przestaje wykrywać drukarkę.

Dostałem używaną drukarkę/skaner/fax hp officejet 6110 all-in-one, po podłączeniu i zainstalowaniu sterowników wszystko śmiga pięknie, ale po kilku minutach system wykrywa, że urządzenie zostało odłączone. Drukarka nie przełącza się w żaden stan czuwania czy coś, bo skaner się cały czas świeci, na wyświetlaczu wyświetla się data i godzina, jedynymi sposobami “pobudzenia” jej do działania jest odłączenia kabla od USB lub wyłączenie jej i włączenie.

Błąd wygląda tak:

6b357b7bd444612b.jpg

W menadżerze sprzętu wyłączyłem opcję oszczędzania energii przez wyłączenie USB.

Probowałem też podłączać ją do innych portów USB i dalej to samo, w necie nic nie znalazłem na ten temat.

:help:

A jak zachowują się inne urządzenia USB?

Zmień kabel USB, może za długi.

Przeinstaluj porty USB i zainstaluj ponownie urządzenie - wcześniej zrób porządek po jej oprogramowaniu - folder drukarek ma być pusty.

viewtopic.php?t=55308

Sprawdź urządzenie na innym kompie.

Faktycznie po zmianie kabla wszystko działa OK. Tylko dziwi mnie jedno w pliku pomocy od sterów pisało że kabel może mieć max 3m, na stronie hp pisze że może mieć max 5m. Mój miał 3m. Może kabel za długi, a może uszkodzony, kupiłem drugi tym razem 1,8m i śmiga, no to 15zł za 3 metrowy poszło się paść :confused: