Po kilkunastu minutach grania Windows się "psuje"

Witajcie. Sprawa wygląda tak, że gram sobie przykładowo w AC:Revelations i w dowolnym momencie po kilku bądź kilkunastu minutach grania tekstury w grze się wysypują i wywala błąd, że aplikacja została zatrzymana. Po tym Windows zaczyna się “psuć” tzn. mam przykładowo rocketdocka i po najechaniu na niego myszką pojawiają się rozpikselowane miejsca, takie jakby artefakty. Dźwięk również się wtedy psuje, np. odpalam dowolne mp3 w media playerze i zamiast muzyki słychać z głośników mocne skrzypienie po czym wywala info, że media player został zatrzymany. Muszę wtedy resetować kompa, żeby go przywrócić do normalnego stanu. Czy to może wynikać z tego, że podkręciłem procesor (AMD Phenom II X4 945) z 3,0 na 3,3GHz bez podnoszenia napięcia (domyślne 1,320)? Reszta komputera to płyta główna ASRock N68C-GS FX, grafika GTX 660, ramy 2x 2GB DDR2 i zasilacz Corsair VS 450W. W momencie wysypania się gry sprawdziłem temperatury i na karcie graficznej nie przekraczały 50C, a procesor miał ok. 56-60C. Dodam jeszcze screena z HWMonitor: http://i.imgur.com/YmhSZzr.jpg

 

Mimo wszystko spróbuj resetu ustawień BIOS do fabrycznych, być może jest to spowodowane nieodpowiednia stabilnością płyty głównej

A czy te wysypywanie się może wynikać z tego, że procesor dostaje za mało mocy i nie wyrabia? Bo podczas grania w takiego COD Black Opsa, w którym mam stabilne 60 fpsów nie uświadczyłem problemów. Za to we wspomnianym AC:R i takiej TERA Online (mmo) już tak.

popieram, problem może leżeć po stronie przetaktowania, jeśli powrót nie pomoże to równie dobrze może to być sypiąca się karta graficzna (często nie muszą mieć podwyższonej temperatury), miałem podobne objawy kiedy mój GeForce się kończył :slight_smile:

Ok, ustawię domyślne taktowanie proca i zobaczę, czy tutaj leżała przyczyna.

 

vizim_pl - weź nie strasz :stuck_out_tongue_winking_eye: Karta graficzna i zasilacz nowiutkie (wiem, że tego GTX-a ten procesor może trochę ograniczać, ale za kilka miesięcy planuję zrobić przesiadkę na Intela).

nowe to tym lepiej, jeszcze na gwarancji :slight_smile: pozatym nowe nie znaczy dobre

 

przesiadkę na intela popieram, być może jest to wpływ przeszłości i słynnych pierwszych Duronów i Athlonów które w porównaniu z Pentium III i Celeronem miały kosmiczne temperatury pracy, wadliwe gumki podpierające radiatory itp itd…