Po partycjonowaniu brak dostępu do systemów

Serdecznie witam,

 

W sobotę 31.05.2014 zainstalowałem na moim netbooku (Asus 1001px, 1GB  Ram, 160 GB HDD) Ubuntu 14.04. 

Podczas instalacji zaznaczyłem, manuale ustawienie dysku/partycji, a mianowicie

(Było ustawione tak : 

  • 80GB NFTS Windows xp,

  • 15GB Fat32 recovery (partycja ukryta z systemem),

  • 65GB NFTS jako dodatkowa partycja na pliki, dane etc… )

Tylko, że ambitny ja postanowiłem pogrzebać po swojemu, i zrobiłem tak : 

Partycje 80GB zmniejszyłem do 60GB i chciałem połączyć z 65GB, a następnie chciałem podzielić na równo i zainstalować Ubuntu .

Następnie okazało się że się nie da, więc Ubuntu zainstalowałem tylko na tych 20GB z 80GB.

Nom i wszytko było okey, Win działał, linux też.

Gdy rano włączyłem komputer, i chciałem włączyć Windowsa z menu gruba, wyskoczył komunikat " System nie jest w pełni zainstalowany, Uruchom ponownie instalator." - No to ja rybka  - o co chodzi… 

No to uruchomiłem Recovery z ukrytej partycji, no i zaczęło się , klikam klawisz recovery, i wyskakuje : "Ghost32 ", że nie widzi chyba  ( :R\revovery\windowsre\gos czy jakoś tak …) Niżej screen 

 

https://drive.google.com/file/d/0B-vXuzOYstS1dUo0MlJ1RGNjVWNpRUZ0QW9yNjc3QmtCUUpz/edit?usp=sharing

 

 

Więc posiedziałem na forum i chciałem się tego linuxa i gruba pozbyć… Lecz niestety, ze wszystkich wątków co poczytałem, próbowałem niestety nic. 

Zrobiłem boot pendrive na Partition magic oraz Gparted i usunąłem całkowicie partycje linuxa, swapa i ją sformatowałem… 

Teraz wyświetla mi się tylko : 

 

error: no such partition.

Entering rescue mode…

grub rescue>

 

Nom i jestem w czarnej … :confused:  Próbowałem wszystkiego, komend, MMHD, PartitionMagic GParted, Super Grub2 … I nic ciągle to samo…

Chciałbym wrócić na mojego kochanego XP, bez gruba, oraz z działającym recovery  - czyli tak jak to było kiedyś…

 

Wiem że temat podobny do innych, lecz niestety żaden dotychczas nie pomógł mi z moim problemem. 

 

P.S. zaniosłem netbooka do informatyka - on rozłożył ręce… A wiem że można to zrobić 

 

 

Bardzo bym Państwa prosił o pomoc…

 

uPad - Adam 

Jak usuniesz gruba to nie bd miał żadnego bootloadera, więc usunięcie Gruba nic nie da. 

 

Nie wiem jak z recovery ale po prostu dorwij jakąś płytkę z XP i przeinstaluj od nowa windowsa. 

Popsułeś zapewne w momencie odłączania 20GB od 80GB. Przed zmniejszaniem partycji powinno się ją zdefragmentować, a zmniejszyć najlepiej GParted, który powinien przenieść ewentualne dane na początek partycji.

Odpal XP z płytki instalacyjnej lub recovery, dostań się do konsoli i wpisz:

fixmbr

Powinno przywrócić bootloader windowsa. Jak powie, że nie ma takiego polecenia to spróbuj:

chkdsk /fixmbr

 

Jeśli to nic nie da najlepiej użyć kolejnej opcji - odpowiednio:

 

Jeśli po tym system nie wstanie to pozostaje reinstall, ale sądzę, że to powinno wystarczyć.

Te partycje sam robiłeś czy były fabryczne?