Po podkręceniu procesora defaultowe ustawienia

Witam mam taki problem gdy podkręcam mojego intel core 2 duo e6300 powyżej niż 2.4 ghz komputer włącza się normalnie ale z ustawieniami domyślnymi czyli z taktowaniem 1.8 Ghz. Aktualnie mam 2.38 ale chciałbym jeszcze wyżej go podnieść ale nie udaje mi sie to próbowałem podnosić napiecie i bez zmian próbowałem zmniejszyć taktowanie pamięci ram aby się mieściły w tych 1333 mhz ale gdy je ustawiam komputer pochodzi z 10 sekund po czym się wyłącza i włącza i tak w kółko pomaga reset biosu za pomocą zworki.

jaki masz zasilacz ?

Chieftec 520 W bodajże

Dodane 10.07.2013 (Śr) 19:49

aktualnie aby była mała temperatura mam napięcie bodajże 1.150 testowane prime 95 oraz occt przez 2 godziny bez błędów temperatura 55 stopni

Jak podnosiłem napięcie powyzej tych 2.4 to podnosiłem napiecie do 1.35 , 1.4 jak się nie mylę

maksymalne napięcie dla tego procesora to 1,36V ale na takim napięciu to by chyba przekroczył i 3GHz

winą mogą być temperatury lub po prostu słabe właściwości chipsetu do podkręcania czyli płyta więcej nie da rady

daj screen z HWmonitor

http://wstaw.org/w/24Kd/

dwa parametry przekłamane na temperaturach ujemnych ale reszta wygląda dobrze jak nie pomaga zwiększenie napięcia to już nic nie pomoże ponoś ten chipset za dobry do podkręcania nie jest i więcej ci z tego procka nie wyciągnie