Po przeminięciu loga pojawia sie minutowy czzarny ekran

Witam!

Mam cztery pytania. Jedno i drugie łączy się ze sobą chodzi oczywiście o start systemu.

Otóż komputer włącza się normalnie najpierw jest informacja o procesorze, potem migają mi przed oczyma 2 tabele których zawartości nie jestem w stanie określić z powodu szybkości z jaką pojawiają się i znikają. I otwiera się okno z wyborem systemu. Otóż pewnego czasu używałem Tune Up 2008 do optymalizacji systemu i program ten utworzył nowy (jakby) system, od pierwszego niczym się nie rożni jedynie końcówką czyli . Pomogłem sobie tym sposobem, iż czas wybierania systemu ustawiłem na 3 sekundy, a jako główny wybrałem Microsoft Windows XP Professional, a że jestem bardzo niecierpliwy i nawet te trzy sekundy mi przeszkadzają chciałbym to usunąć wybór tego w ogóle. Ale nie chce przywrócić stanu sprzed użycia Tune up bo program ten przyniósł wiele dobrego dla mojego komputera. Czytałem w innym poście ze trzeba edytować plik boot.ini, ale jak, wystarczy porostu wykasować z notatka nieodpowiedni wpis?:

Czy można to usunąć?

Dobra, to było jedno pytanie, ale idźmy dalej, otóż po tym etapie nadchodzi etap loga windows’a, logo przechodzi szybko bo tylko 2 razy co trwa z 10 sekund i potem pojawia się czarny ekran, na którym nic się nie pojawia, jest tylko czerń, ktora trwa pól minuty.Czytałem że może to być spowodowane płytą w dysku, tylko że u mnie jej brak…

Czy ktoś wie dlaczego tak pojawia się ten ekran i czy pomógłby mi je usunąć?

Następnie monitor wyłącza się i włącza, do tego też mam pytanie:

Dlaczego tak się dzieje?

Gdy włączy się znowu pojawia się czarny ekran który trwa kolejne pól minuty ( no może 15 sekund)

Dlaczego tak się dzieje i czy można to wyłączyć/pominąć?

I to wszystkie już moje pytania dotyczące stratu mojego systemu.

Mam nadzieje na szybką pomoc, za którą z góry dziękuje. :smiley:

(Wydaje mi się że wszystko dobrze opisałem, jakby coś było niewiadome proszę pytać a z chęcią odpowiem :wink: )

Co do pierwszego pytania, to zdecydowanie tak. Możesz usunąć wpisy z boot.ini

Jednak lepiej zrób sobie kopię zapasową tego pliku. Co do reszty pytań nie jestem pewny.

Nigdy nie miałem problemów z uruchamianiem Windowsa (obecnie używam Ubuntu). Jednak twoje problemy mogą leżeć w karcie graficznej. Napisz, ile czasu już ją masz i czy była wymieniana. Są to moje domysły i wcale nie musi to być ten podzespół.

Ja miałem z Windowsem inny problem. Mianowicie system ‘stawał’ podczas pracy, np. podczas oglądania filmów (Irytujące to jest). Tylko Win XP tak robił. Na Linuksie wszystko chodzi bez zarzutu. I w żaden sposób nie mogłem tego na Windzie naprawić. Przeinstalowałem, i to samo. Formaty robiłem, partycje od nowa były zrobione ale i to nie pomogło. W końcu przeszedłem na tego Ubuntu, i problem zniknął na dobre :slight_smile:

Otwórz w notatniku plik boot.ini i usuń linijkę dotyczącą tej kopii.

Sorry, że nie odpowiadałem, ale dopiero tera przyszedłem na komputer, karty graficznej nie zmieniałem i mam ją cztery lata :stuck_out_tongue: