Po przesiadce na win7 nie grają wszystkie głośniki

Witam! Ostatnio przesiadłem się z win XP SP3 na Windows 7 i tu zaczął się jeden problem, nie działają mi wszystkie głośniki, czy to przy graniu, słuchaniu muzyki czy też oglądaniu filmu. Moja płyta główna to Gigabyte GA-EP35-DS3L i używam zintegrowanej karty dźwiękowej. Sterowniki instalowałem te które są i na stronie gigabyte oraz realteka i w obu przypadkach skutek był taki sam, działały tylko dwa frontowe głośniki. Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić? Dziękuje i pozdrawiam.

ehhh, chyba zanim zainstalowales system, to cos o nim poczytales ? jak nie to masz pecha, ale ci pomoge

w7 ma problem z dzwiekiem 5.1, to wie kazdy bo juz bylo z 1000 newsow na 1000 portali o tym, wiec cie informuje, ze raczej tego nie naprawisz, o ile skapniesz sie ze w7 sam instaluje sterowniki i instalowanie dodatkowych jest nie potrzebne,

cu

Jest potrzebne instalowanie dodatkowych mądralo bo na standardowych mi nie działało wejście słuchawkowe.

zainstaluj sobie jeszcze AC3filter i ustaw tam 5.1 i w ustawieniach karty dźwiękowej to samo. U mnie na win 7 działają wszystkie głośniki. Pozdro.

A sterowniki warto instalować najnowsze a nie wgrane przez system.

Dokładnie. Win7 sam instaluje sterowniki, ale generalnie wiele z nich trzeba zastąpić. Jak sam nie zainstalowałem sterów do dźwięku to miałem w słuchawkach dźwięk dwa razy cichszy niż teraz na połowie skali. A zainstalowane przez system stery do grafiki były do niczego, bo gry twierdziły, że moja karta nie obsługuje AA i rozdzielczości powyżej 1024x768. Więc nie pisz, że nie trzeba instalować dodatkowych sterowników.

Zrobiłem ja powiedział janki111 głośniki niby wszystkie grają ale jak na moje ucho tak trochę sztucznie, na win XP przy odtwarzaniu muzyki, filmy czy też w grach było słychać mocny, porządny bas u tu…pff…jak porównywać malucha z merolem, nie macie innych pomysłów co może być nie tak?

Sprawdź ustawienia karty dźwiękowej.

w windows 7 już tak będzie, tylne głośniki to takie właśnie echo wydają przy muzyce, co do filmów to powinny grać normalnie. W XP było z tym lepiej, bo dźwięk był porządny

Znalazłem już odpowiedź na moje pytanie na innym forum, nie wiem czy mogę tutaj podać link ale jak by ktoś potrzebował pomocy to niech pisze PW;]