Po przetaktowaniu i restarcie kompa megaherce się restartują

Jak w temacie - przetaktowałem sobie GF 7600 GT z 450,500 na 465,615 Wszystko ok, ale po ponownym włączeniu kompa wartości wracają do punktu wyjścia. Zestaw ze stopki.

:slight_smile:

Jakim programem podkręcasz? Ja polecam RivaTuner i tam wystarczy zapisać ustawienia a później wystarczy zaznaczyć opcję aby przy starcie był już przetaktowany.

Normalnie, panelem nVidii, może też tam jest taka opcja - tylko gdzie xP?

Programem nVidii to nie uda ci się jej podkręcić, chyba domyślasz się dlaczego…

Zainstaluj RivaTuner i sprawdź czy w nim to samo.

Najnowsza wersja Rivy zainstalowana, ale nie bardzo się tam mogę połapać. Gdzie przetaktować rdzeń i pamięci?

beztytuucy9.th.jpg

Najpierw klikasz na system settings.

Potem w nowym oknie przesuwasz suwaki, zaznaczasz aby uruchamiał się przy starcie, sava i OK.

Polecam AtiTool, przy prawie wszystkich GF działa.

A nie ma w Rivie jakiegoś testu stabilności tych ustawień?

nie ma. Testuj programem AtiTool.

Po prze taktowaniu odpal 3dmarka jeśli wszystko będzie ok odpal po kolei każda grę jaka masz jeśli sie uruchomią to pograj w każda z 15min i patrz czy nie ma artefaktów.

Ok, ale móglby ktos jakas krotką instrukcję wrzucić? Bo karta ma standardowo 450 rdzeń;500 mem. Szukałem max mem i artefakty zaczęły się pojawiać dopiero przy 829 mhz, a następnie komp miał zwieche i wyrzucił komunikat o zrzucie pamieci fizycznej i wylaczeniu systemu w celu uchronieenia sprzetu. Na rdzeniu podobna rzecz (przy pamieciach na 750 mhz) działa się przy 600 mhz. Czy naprawdę taką kartę można podkręcić do 600 mhz rdzeń i 830 mhz pamieć? Bezpiecznie? Jeśli nie, to ile trzeba obniżyć od momentu, w którym pojawiają się artefakty. Bo w trakcie wyszukiwania max mem zaden bląd (w oknie po lewej stronie) sie nie pokazal, tylko zólte plamki i kreski powyzej 830 mhz.

sk91, pytałeś kiedyś bodajże o 3Dmarka06:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19 … rk06+1.1.0

I czy ktoś wie czy on ie przekłamuje w wynikach benchmarkowania?