Po przetaktowaniu i restarcie kompa megaherce się restartują

(Mm Urbanek) #1

Jak w temacie - przetaktowałem sobie GF 7600 GT z 450,500 na 465,615 Wszystko ok, ale po ponownym włączeniu kompa wartości wracają do punktu wyjścia. Zestaw ze stopki.

:slight_smile:

(Nfastest) #2

Jakim programem podkręcasz? Ja polecam RivaTuner i tam wystarczy zapisać ustawienia a później wystarczy zaznaczyć opcję aby przy starcie był już przetaktowany.

(Mm Urbanek) #3

Normalnie, panelem nVidii, może też tam jest taka opcja - tylko gdzie xP?

(Longhorn2009) #4

Programem nVidii to nie uda ci się jej podkręcić, chyba domyślasz się dlaczego...

Zainstaluj RivaTuner i sprawdź czy w nim to samo.

(Mm Urbanek) #5

Najnowsza wersja Rivy zainstalowana, ale nie bardzo się tam mogę połapać. Gdzie przetaktować rdzeń i pamięci?

(Nfastest) #6

beztytuucy9.th.jpg

Najpierw klikasz na system settings.

Potem w nowym oknie przesuwasz suwaki, zaznaczasz aby uruchamiał się przy starcie, sava i OK.

(Mateusz 931) #7

Polecam AtiTool, przy prawie wszystkich GF działa.

(Mm Urbanek) #8

A nie ma w Rivie jakiegoś testu stabilności tych ustawień?

(Paweł0303) #9

nie ma. Testuj programem AtiTool.

(Sk91) #10

Po prze taktowaniu odpal 3dmarka jeśli wszystko będzie ok odpal po kolei każda grę jaka masz jeśli sie uruchomią to pograj w każda z 15min i patrz czy nie ma artefaktów.

(Mm Urbanek) #11

Ok, ale móglby ktos jakas krotką instrukcję wrzucić? Bo karta ma standardowo 450 rdzeń;500 mem. Szukałem max mem i artefakty zaczęły się pojawiać dopiero przy 829 mhz, a następnie komp miał zwieche i wyrzucił komunikat o zrzucie pamieci fizycznej i wylaczeniu systemu w celu uchronieenia sprzetu. Na rdzeniu podobna rzecz (przy pamieciach na 750 mhz) działa się przy 600 mhz. Czy naprawdę taką kartę można podkręcić do 600 mhz rdzeń i 830 mhz pamieć? Bezpiecznie? Jeśli nie, to ile trzeba obniżyć od momentu, w którym pojawiają się artefakty. Bo w trakcie wyszukiwania max mem zaden bląd (w oknie po lewej stronie) sie nie pokazal, tylko zólte plamki i kreski powyzej 830 mhz.

(Mm Urbanek) #12

sk91, pytałeś kiedyś bodajże o 3Dmarka06:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19 ... rk06+1.1.0

I czy ktoś wie czy on ie przekłamuje w wynikach benchmarkowania?