Po resetowaniu komputera do stanu początkowego zamiast Windows 10 mam Windows 8

Witam, to znowu ja. 

 

Mam problem. Gdy resetowałem kiedyś komputer do stanu początkowego (miałem wtedy 10) to system, który tam był, pozostał i mogłem nadal korzystać. Teraz, gdy resetowałem tak samo, to zamiast Windows’a 10, ujrzałem Windows’a 8 (taki miałem na początku). 

 

Dlaczego tak się stało? ;_;

Cytuję z: "https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12415/windows-10-recovery-options".

    

(…) W ciągu miesiąca od uaktualnienia systemu do wersji Windows 10 lub 10 dni od zainstalowania Aktualizacji rocznicowej systemu Windows 10 można wrócić do poprzedniej wersji systemu Windows, korzystając z pozycji Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Odzyskiwanie. Pozwoli to zachować pliki osobiste, ale spowoduje usunięcie aplikacji i sterowników zainstalowanych po uaktualnieniu, a także wszelkich zmian wprowadzonych w ustawieniach.

Aby wrócić do poprzedniej wersji systemu:

Dopilnuj, aby po uaktualnieniu zachować całą zawartość folderów windows.old i $windows.~bt.

Usuń wszystkie konta użytkowników dodane po uaktualnieniu.

Pamiętaj, jakiego hasła używano do logowania się do systemu Windows 7 lub Windows 8.1 (jeśli używano).

Przygotuj nośnik USB użyty podczas uaktualniania systemu do wersji Windows 10 (jeśli był używany). (…)

Jeśli opcja powrotu nie jest dostępna

Sprawdź, czy można przywrócić ustawienia fabryczne komputera. To spowoduje ponowne zainstalowanie wersji systemu Windows dostarczonej z komputerem i usunięcie zainstalowanych plików osobistych, aplikacji i sterowników, a także wszelkich zmian wprowadzonych w ustawieniach. Przejdź do pozycji Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Odzyskiwanie > Resetuj ustawienia do stanu początkowego > Rozpocznij i poszukaj pozycji Przywracanie ustawień fabrycznych. (…)