Po skasowaniu plików nie mogę dokonać sformatowania

(J79478) #1

witam,przez przypadek programem jv16 wykasowałem pliki powłoki i inne pliki mogące miec wpływ na funkcjonowanie systemu Win XP.Gdy chcę ponownie wgrać system to nic sie nie dzieje.Po ponownym włączeniu komputera komputer ładuje sie do momentu ukazania sie strony powitalnej i dysk się wyłącza.

(Sicu (Final)) #2

Może sformatuj dysk i potem wgraj system...

(JNJN) #3

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja edytuj i popraw.JNJN

A może wystarczy naprawa istniejącej instalacji XP.

(Lukaszk 89) #4

Nieco chaotycznie tu napisałeś.Weź rozwiń problem.Co i jak się dzieje/albo nie dzieje.Na jakim poziomie wgrywania od nowa Windy coś się sypie.??

(J79478) #5

Kiedy wkładam dyskietkę z XP i pokaże mi sie ekran z napisami co chcę zrobić i jak zaznaczę,że chcę zainstalować windows to nie mażadnej reakcji.Czy istnieje możliwość wyczyszczenia całego dysku tak żeby był czysty?

(Lukaszk 89) #6

Dyskietkę z XP?A czy przypadkiem XP nie instaluje się z płyty??

Co do sformatowania:

-Całkowicie, można sformatować podczas instalacji Windy lub gdy podłączysz do innego kompa i sformatujesz pod nim

-Częściowe, można sformatować normalnie z poziomu Windy(tylko systemowego nie można).

(lazikar) #7

dpe , ustaw w biosie by komputer startował z płyty cd po czym uruchom instalacje z płyty, będziesz miał opcje formatowania.

(J79478) #8

Mam Bios Mmerican megatrends wersja 1.9 płyta Asrock K7VM2.Jakie nazwy będą w Biosie aby to zrobić.Wykasowane zostały wszystkie typy plików wraz ich rozszerzeniami(Opcje plików-typy plików).

(Cosik Ktosik) #9

Do biosu wchodzisz klawiszem F2 po starcie kompa.

Wchodzisz do zakładki Boot, tam wybierasz Boot Device Priority i ustawiasz CD jako pierwszy

Wychodzisz z BIOSU zachowując zmiany i startujesz z płyty instalacyjnej.

(J79478) #10

dzięki za dobre rady piszę ten post już ze swojego komputera wszystko jest wporządku lecz jest mały problem -nie jest aktywna ikona wstrzymania komputera -hibernacja.

(Cosik Ktosik) #11

Prawym przyciskiem na pulpicie, w menu wybierasz Właściwości.

Tam Wygaszacz ekranu->Zasilanie, zakładka Hibernacja i zaznacz włącz hibernację.

(J79478) #12

działa, :slight_smile: