Po skasowaniu plików z pendrive`a jest on nadal pełny

Witam. Mam problem z pendriveami. Usuwam pliki z nich, a one tam zostają. Znikają, ale sprawdzając pojemność pendrivea nadal zajmują jego pamięć. Jedyna opcja by przywrócić pendrive do użytku to robienie następującej czynności:

start -> uruchom -> cmd -> format g: /u

Wtedy dopiero jest cały wolny i mogę na niego wgrywać rzeczy.

Coś jest nie tak chyba z moim kompem. U mnie ten pendrive był pełny, a w innym kompouterze już był pusty i można było na niego wgrywać pliki bez robienia formata. Co robić w tej sprawie?

I czy częstym robieniem formata za pomocą “cmd” można go jakoś uszkodzić? Bo narazie tak sobie z nim radzę.

Bardzo prosiłbym o pomoc w tej sprawie.

Pozdrawiam.

log z combofixa (na swoim systemie) wrzuć do działu bezpieczeństwo… spróbuj wyzerować

http://www.softpedia.com/get/System/Har … Tool.shtml

Ściągnąłem, zainstalowałem. Odpaliłem, wsadziłem pendrive z plikami. Otworzyłem program i wybrałem USB, zakładka Lov-Level format i nacisnąłem “Format this device”. Pliki na pendrivie nadal są, a myślałem, że jak formatuje, to znikają. Czy wszystko zostało dobrze zrobione?

/edit: Udało się! Usunąłem ręcznie te pliki i pokazuje, że Pendrive jest pusty :slight_smile: Czy muszę włożyć każdy z tych “popsutych” pendrive`ów i zrobić taki “format this device” jeszcze raz czy dotyczyło to tylko oprogramowania na moim komputerze? Raczej to drugie, ale wolałbym się upewnić czy wszystko jest okej :slight_smile:

/edit2: Jednak dograłem na niego jakiś plik. Próbowałem usunąć i pokazuje, że ten plik nadal jest. Gdy próbuję go znowu usunąć, to pokazuje mi takie okno: http://img27.imageshack.us/img27/8319/penf.jpg

co to za pendrajv ?? może zwyczajnie jest uszkodzony lub chroniony przed zapisem (przełącznik z boku)…

Jest to pendrive wyprodukowany dla firmy, na której widnieje jej nazwa. Nie ma żadnego przełącznika. Uszkodzony raczej nie, cały czas śmigał dobrze, a na innych kompach śmiga bez zarzutu. Nie wiem czy coś ze sterownikami czy co się dzieje :confused: