Po spingowaniu brama domyślna nie odpowiada (wysoki ping)

Witam.Mam prawdopodobnie problem z bramą domyślną.

Po spingowaniu jej pojawia sie komunikat : upłynął limit czasu połaczeń lub sieć docelowa jest niedostepna.

Czy to normalne? A jeżeli nie czy istnieje jakies sensowne rozwiazanie tego problemu?

Z góry dzeki za pomoc.

Dretu ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Pisownia poprawiona.A co do tematu i jego nazwania to jest mi niezmiernie trudno, jako nobowi informatyczno-komputerowemu. I nawet nie wiem dokładnie czy tu tkwi mój problem.

Ogólnie chodzi o to ,że mam wysoki(skaczący) ping.I szperając po internecie wyszło mi na to, że problem może tkwić w braku odpowiedzi bramy domyślnej po spingowaniu.Być może nie ma to najmniejszego znaczenia. Nie wiem, dlatego pytam osób siedzących w tym temacie.

W sieciach jest tak że nie każdy komputer czy urządzenie musi odpowiadać na pingi - w związku z czym to że nie uzyskałeś odpowiedzi o niczym nie świadczy. Po prostu może być tak że brama domyślna nie odpowiada na pingi.

Wynika z twojej odpowiedzi ,że brama domyślna po spingowaniu może odpowiedzieć ale nie musi i idąc dalej tu może tkwić problem ,ale nie koniecznie. Zatem jak sprawdzic czy problem leży w braku odpowiedzi i czy jest to w ogóle możliwe? A jeśli nie gdzie należałoby szukać rozwiązania, jeżeli takowe istnieje?

Masz lokalnego ISP, radiówka czy coś innego ?

Owszem jest takie coś, w WRT54GL na Tomato mam takie coś(ale tylko od strony WANu) i np. ZoneAlarm domyślnie jest już skonfigurowany aby nie odpowiadał na pingi.

A nigdy się nie spotkałem do blokowania pingu lokalnie. Tj. Ty>brama. Takie coś to tylko w komputerach, że nie można spingować komputera.

Brama zawsze mi odpowiadała, oczywiście jak było połączenie.

Jeżeli byś nigdy nie miał odpowiedzi to jest niemożliwe, abyś przeglądał strony czy coś innego na internecie robił :smiley:

Na pewno pingujesz dobry adres ? Jeżeli masz wysokie pingi może napisz/zadzwoń do dostawcy.

Neta mam w multimedii, kablówkę 1000kb/s ,upload około 200, a ping około 100.Z tymże jeśli robię kilka testów pod rząd to zawsze jest tak ,że ping w kturymś z kolejnych testów wyskakuje mi 800 lub stronka speedtestu sie wiesza.Co do pingowania bramy, najpierw wpisałem w konsoli ipconfig .Ukazaly sie adresy trzy,w tym adres bramy i ten adres wlaśnie spingowałem nie uzyskując odpowiedzi.

Mi się wydaje że chyba coś z modemem lub Multimedia “coś” robi.

Próbowałeś na innym kompie/systemie/modemie ?

Też mam takie wrażenie ,że multimedia coś robi albo wręcz przeciwnie nic nie robi, bo jak zgłosiłem to do nich to przyszedł jakiś dziadek ,który sprawiał wrażenie w najlepszym wypadku średnio rozgarniętego. Niebawem będe zakupywał nowy sprzęt , więc okaże się czy problem leży w moim kompie. Oby tak było.

Wielkie dzięki za podpowiedzi.Pozdrawiam.