Po uderzeniu w laptopa dość częsty samoczynny restart

Witam

Mam problem - otóż pod wpływem agresji nie za mocno uderzyłem w klawiaturę laptopa - palcami, nie ręką. Wtedy laptop zgasł, zaczął się restartować i po 3 sek zamykać - takie błędne koło. Zacząłem wyjmować baterię, pomachać laptopem w powietrzu - o dziwo zaczął działać.

Przy graniu w gry zauważyłem, że gdy przyciskam mocniej rejony " W A S D" oraz lewy dolny róg - laptop się zamyka i samoczynnie resetuje - tj. wyżej powiedziałem.

System poprawnie wyświetla 8 gb ram, choć zauważyłem, że cały komputer delikatnie wolniej chodzi.

Jakieś propozycje? Czy to może być procesor? Płyta główna? Spięcie na taśmie?

 

model laptopa za chwilę podam - muszę go przechylić, a wtedy by się zresetował

Model: SATELLITE C50-A-157

Nieś na serwis, bo problem ewidentnie sprzętowy, a skoro nie wiesz jak to diagnozować, to pewnie i taką diagnozę wykonać…

A na przyszłość do wyżywania się kup sobie zewnętrzną klawiaturę - stracisz 50 zeta, a nie wartość całego sprzętu… albo walnij się w czoło - tam zazwyczaj znajduje się przyczyna niepowodzeń.

Jakaś podpowiedź przy diagnozowaniu? Mam zamiar go rozkręcić i z kumplem informatykiem obejrzeć.

A na przyszłość - nie musisz od razu nasuwać swych myśli odnoszących się do agresji - sam masz takie zapały…

Nie potrzebujesz informatyka, tylko elektronika - tu najlepszy programista nie pomoże, chyba że usterka spowodowała usterkę działania sterownika i widać to w managerze urządzeń, albo wiesz dokładnie co tam było wcześniej, a teraz szwankuje. Ale bez umiejętności naprawy, co najwyżej dowiesz się co padło.