Po upgrade BIOS-u, Windows nie widzi karty dzwiękowej

(Stasiek1240) #1

Zrobiłem upgrade BIOS-u, na płycie Gigabyte GA-7VRX (rev. 1.1), z wersji F1 do F7 (producent nie zaleca przeskakiwania przez więcej niż 4 wersje więc zrobiłem to w 2 turach), lecz teraz Windows nie widzi kart dźwiękowej Sound Blaster 5.1 SB0100. Płyta główna ma zintegrowany układ dźwiękowy, ale wyłączyłem go w BIOS-ie.

Dokładnie to wyglądało to tak:

1 upgrade -> restart -> Windows, i tutaj po załadowaniu pokazał mi sie dymek w tray'u że "nowy sprzęt jest zainstalowany(...)", myślałem że może przez ten upgrade coś mu sie popieprzyło, ale jak sie potem okazało wykrył tą zintegrowaną karte(bo zapomniałem jej wcześniej wyłączyć) -> 2 upgrade -> restart/Windows no i niestety mój SB zniknął. :frowning: Ani Windows, ani Everest go nie widzą, jakby nie był podpięty. Próbowałem go przepiąć do innego portu, ale nic to nie dało. Nigdy nie były potrzebne sterowniki do niego, ale zainstalowałem je teraz z myślą, że może to coś da, ale niestety kicha.

Prosiłbym o pomoc/rady bo mi się pomysły skończyły... A wiecie, bez dźwięku to kicha z lekka. :lol:

(Dwajs) #2

A powiedz tylko z jakiego powodu robiłeś upgrade BIOS-u?

(Stasiek1240) #3

Z takiego powodu, że stary BIOS źle wykrywał mi nowy procesor, przez co traciłem na wydajności. Chodził jako AMD Athlon XP 1500+, a powinien AMD Athlon XP 2200+.

(Seba86mu) #4

stasiek1240 , zainstaluj ponownie sterowniki do chipsetu płyty głównej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Może po ich instalacji karta dźwiękowa zostanie wykryta.

(Stasiek1240) #5

Nigdy nie instalowałem sterowników do Chipsetu, bo wszystko działało, ale poszedłem za Twoją radą ale niestety nie pomogło. :frowning: Nadal nie widać karty...

EDIT:

Temat już nie aktualny, poradziłem sobie. Można zamknąć, albo do kosza.