Po uruchomieniu ciemny ekran

Witam.Po włączeniu komputera jest ciemny ekran,choć komputer pracuje na monitorze jest brak sygnału.Włożyłem inną kartę graficzną,sprawdziłem RAM i bez efektu.Podobno może to być bateria na płycie głównej wyczerpana.Płyta jest GIGABYTE z grafiką GF6100.Proszę o pomoc.

Zrób reset Biosu: viewtopic.php?f=7&t=267235

Czy komputer piszczy, czy wydaje pojedynczy pisk przy starcie?

sprzęt kręcony ?? może to być kwestia również uszkodzenia procesora (rzadko się to zdarza) lub płyty głównej.

próbowałem restartu biosu poprzez wyjęcie baterii niestety bez efektu.Sprzęt nie był w żaden sposób podkręcany.Czy to możliwe że bateria na płycie się wyczerpala?

wyczerpana bateria nie podtrzymuje ustawień CMOS, nie ma nic wspólnego z czarnym ekranem.

albo padło ci podświetlenie matrycy jak to lcd :lol:

monitor jest dobry sprawdzałem pod innym kompem

Jak nie masz nic do powiedzenia wnoszącego do tematu to się nie udzielaj.

bac778 , podaj specyfikację komputera PEŁNĄ zwracając szczególną uwagę na markę i moc zasilacza - jeśli kiepski może odmawiać posłuszeństwa.

Kolega nic nie pisał na temat tego czy sprawdzał monitor czy nie a brak obrazu może być też spowodowany brakiem podświetlenia NOOBKU :stuck_out_tongue:

Więc jak masz problemy ze zrozumieniem tekstu to sie nie udzielaj

jeśli już wypominasz komuś brak wiedzy to zwróć uwagę na swoje ubytki bo są kolosalne, jeśli piszesz o braku podświetlania matrycy to odrazu dodaj, że świetlówka najczęściej pada mimo wszystko w lcd laptopów, i jej niepoprawne działanie nie oznacza, że nic się na ekranie nie wyświetla tylko, że obraz jest wyjątkowo ciemny ale widoczny pod kątem przy oświetleniu dziennym lub sztucznym - uniemożliwiającym właściwie pracy.

nie pisz głupot.

nie tylko laptopy lecz monitory lcd również nie jest to napewno domeną lapów a dlatego napisałem tamtego posta żeby chłopak sprawdził czy to podświetlenie czy nie na pierwszy żut oka można nie zobaczyć nic na wyświetlaczu i nie wykładaj mi morałów i nie wytykaj niewiedzy tylko rusz bańką i przeczytaj że nie wytykałem mu niczego poza niezrozumieniem mojej wypowiedzi ale z twojego postu wynika że ty też nie skumałeś :stuck_out_tongue:

Zasilacz jest wporządku bo sprawdzałem pod innym kompem (Tracer 4life 400).

Sprzęt Gigabyte GA-M51GM-S2G ,Sempron 1.6Ghz,RAM DDR2 512,grafika zintegrowana GF6100,HD160 Samsung