Po uruchomieniu ciemny ekran


(Bac78) #1

Witam.Po włączeniu komputera jest ciemny ekran,choć komputer pracuje na monitorze jest brak sygnału.Włożyłem inną kartę graficzną,sprawdziłem RAM i bez efektu.Podobno może to być bateria na płycie głównej wyczerpana.Płyta jest GIGABYTE z grafiką GF6100.Proszę o pomoc.


(Cosik Ktosik) #2

Zrób reset Biosu: viewtopic.php?f=7&t=267235

Czy komputer piszczy, czy wydaje pojedynczy pisk przy starcie?


(Technik Elektro) #3

sprzęt kręcony ?? może to być kwestia również uszkodzenia procesora (rzadko się to zdarza) lub płyty głównej.


(Bac78) #4

próbowałem restartu biosu poprzez wyjęcie baterii niestety bez efektu.Sprzęt nie był w żaden sposób podkręcany.Czy to możliwe że bateria na płycie się wyczerpala?


(Technik Elektro) #5

wyczerpana bateria nie podtrzymuje ustawień CMOS, nie ma nic wspólnego z czarnym ekranem.


(Jahro25) #6

albo padło ci podświetlenie matrycy jak to lcd :lol:


(Bac78) #7

monitor jest dobry sprawdzałem pod innym kompem


(system) #8

Jak nie masz nic do powiedzenia wnoszącego do tematu to się nie udzielaj.

bac778 , podaj specyfikację komputera PEŁNĄ zwracając szczególną uwagę na markę i moc zasilacza - jeśli kiepski może odmawiać posłuszeństwa.


(Jahro25) #9

Kolega nic nie pisał na temat tego czy sprawdzał monitor czy nie a brak obrazu może być też spowodowany brakiem podświetlenia NOOBKU :stuck_out_tongue:

Więc jak masz problemy ze zrozumieniem tekstu to sie nie udzielaj


(Technik Elektro) #10

jeśli już wypominasz komuś brak wiedzy to zwróć uwagę na swoje ubytki bo są kolosalne, jeśli piszesz o braku podświetlania matrycy to odrazu dodaj, że świetlówka najczęściej pada mimo wszystko w lcd laptopów, i jej niepoprawne działanie nie oznacza, że nic się na ekranie nie wyświetla tylko, że obraz jest wyjątkowo ciemny ale widoczny pod kątem przy oświetleniu dziennym lub sztucznym - uniemożliwiającym właściwie pracy.

nie pisz głupot.


(Jahro25) #11

nie tylko laptopy lecz monitory lcd również nie jest to napewno domeną lapów a dlatego napisałem tamtego posta żeby chłopak sprawdził czy to podświetlenie czy nie na pierwszy żut oka można nie zobaczyć nic na wyświetlaczu i nie wykładaj mi morałów i nie wytykaj niewiedzy tylko rusz bańką i przeczytaj że nie wytykałem mu niczego poza niezrozumieniem mojej wypowiedzi ale z twojego postu wynika że ty też nie skumałeś :stuck_out_tongue:


(Bac78) #12

Zasilacz jest wporządku bo sprawdzałem pod innym kompem (Tracer 4life 400).

Sprzęt Gigabyte GA-M51GM-S2G ,Sempron 1.6Ghz,RAM DDR2 512,grafika zintegrowana GF6100,HD160 Samsung