Po uruchomieniu komp mi muli tak, że nic nie mogę zrobić


(Dmogila) #1

Mój błąd polega na tym, że zainstalowałem Pandę, nie odinstalowując Nortona. Teraz po uruchomieniu kompa te programy prawdopodobnie się "gryzą", tak że nic nie mogę na kompie zrobić, nawet odinstalować któregokolwiek z programów. Pytanie brzmi: jak odinstalować przynajmniej jeden z programów? Może pod DOS-em? Dzięki za odpowiedzi


(Minio Dp) #2

Działaj w trybie awaryjnym, usuń zbędne programy. Nastepnie wchodzisz w uruchom, wpisujesz msconfig, zakładka uruchamianie i odchaczasz programy, które nie muszą ładować się w autostarcie :wink:


(123448) #3

zbyt dużo programów masz prawdopodobnie w tym momencie działających (najbardziej komp muli jak działa antywirus lub firewall) więc najlepiej byloby jakbyś wszedł w mój komputer - panel sterowania - dodaj/usuń program i tam popatrz co masz zbędnego z programów no i popatrz na swojego loga lub prześlij ten log tutaj żeby pokazać co masz bezużytecznego którego nie używasz no i komp mógłby przez to szybciej chodzić :slight_smile:


(adpawl) #4

Można powyłączać zbędne usługi: Panel sterowania >> Narzędzia administracyjne >> Usługi.

Info: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... entry43147

Potem jeszcze wyczyścić rejestr i zdefragmentowac dyski...


(Damian) #5

Do czyszczenia rejestru użyj http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=2&t=29&id=178


(Dmogila) #6

Dzięki wam. Już jest oki. To gryzł się Norton z Pandą. Nawet pod trybem awaryjnym nie dało się odinstalować tych programów, ale po usunięciu autostartu usług i procesów dotyczących tych programów w końcu mi się udało.