Po uruchomieniu systemu zmienia sie sama rozdzielczość

witam moja znajoma ma taki problem a mianowicie od kilku dni nie jest to za

kazdym razem po uruchomieniu systemu zmienia jej sie ustawienie rozdzielczości na to co są takie duże czcionki itp pozniej zmieni to jest okej a pozniej odpali kompa i znowu to samo!

niech zainstaluje inne stery-miałem to samo

efekty w “praniu”

No mam to samo i obczaiłem ze to wina Gadu Gadu ale nie mam pojęcia jak na razie dlaczego tak się dzieje …po wyłączeniu GG rozdzielczość wraca do normalnych ustawień. czyżby jakaś luka w GG

Zmniejszcie przyspieszenie sprzętowe grafiki, prawym na pulpit > właściwości > ustawienia > zaawansowane > rozwiązywanie problemów :slight_smile:

Bzdura owszem przywróci to normalną rozdzielczosć ale po nastepnym uruchomieniu GG znowu rozdzielczosć się zmienia…

Ogólnie już poradziłem sobie z tym problemem i to napewno nie była wina sterowników od grafiki.

Aby rozwiązać ten problem wystarczy poprostu w C:\Program Files\Gadu-Gadu dać na właściwości pliku wykonawczego gg.exe

i tam w tych właściwościach w zakładce Zgodność odznaczyć Uruchom w rozdzielczości ekranu 640x480

sdfsfnl0.jpg

No pewnie jeśli idzie o gadu to tak (zresztą kolejny argument, żeby z tego nie korzystać), ale u mojej koleżanki, która gg nie ma, występował ten sam problem > rozwiązło to zmniejszenie przyspieszenia. Nie wszyscy mają gg, a newronek na jego temat nic nie napisał :wink: