Po wejściu na niektóre strony internet zwalnia bądź się traci

Cześć.

Jestem posiadaczem laptopa firmy Asus, modelu nie pamiętam i nie mam nigdzie zapisanego, ale ma kartę nVidia GeForce 720M, 6 GB RAM i i3-2370M, ale nic z tych rzeczy nie jest problemem.

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że gdy wchodziłem z mojego komputera na pewne strony (np. Meczyki.pl), to magicznie internet zwalniał. Nie, że na tylko moim komputerze połączenie było wolniejsze - każdy użytkownik podłączony do mojego routera miał nagle wolniejsze połączenie. Teraz jest jeszcze gorzej - wczoraj dwa razy po połączeniu się z siecią, cały internet po prostu padł. Dodam że w takich sytuacjach nie mogę wejść na 192.168.*. Wątpię, że to wina routera, korzystałem z dwóch różnych i to samo było, poza tym to wszystko się dzieje dopiero po czynnościach na moim komputerze.

Ale jeśli kogoś interesuje, to jeden router to Edimax BR-6225 (Lub 2665, nie jestem pewien, czy poprawnie model zapisalem), drugi to TP - Link, ale model później podam, bo musze sprawdzić.

Edit.

Właśnie, łącze się przez WiFi. O dziwo jak połączę się z internetem poprzez uaktywnienie modemu USB w telefonie, to jest okej. Podobnie przy hotspot WiFi, wiec teoretycznie można podejrzewać routery…