Po włączeniu Firefoxa połączenie z Internetem jest zrywane

Witam,

mam następujący problem: po włączeniu Firefoxa (wersja 3.6.8, jednak w poprzednich wersjach to również występowało) ładuje się strona główna i przez ok. 5 sekund mogę surfować w Internecie. Po tym czasie połączenie jest na ok. 30 sekund zrywane i blokowane, tzn. nie mogę wejść na żadną stronę, rozłącza się GG i inne aplikacje wymagające połączenia z Internetem. Sprawdziłem, czy za ten problem nie odpowiada któryś z dodatków do Firefoxa wyłączając je, ale problem występuje nadal. System na którym pracuje, to Windows XP SP3. Ten sam problem występuje na innych komputerach w mojej domowej sieci.

Co ciekawe, gdy używałem Ubuntu w wersji 8.04 z Firefoxem w wersji 2.x.x, problem nie występował. Jakiś czas temu zainstalowałem Ubuntu 10.04, gdzie jest już Firefox 3.6.x i problem ten występuje.

Gdy uruchamiam np. Operę czy Internet Explorer, problem ten nie występuje.

Być może istotną rzeczą jest router, który powoduje ten problem. Jest to model Linksys WRT54GC.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Czy problem leży po stronie Firefoxa, czy może routera?

Pozdrawiam,

Adrian

Raczej rutera , bo co ma Firefox do połączenia z netem , zwłaszcza jak problem występuje na wszystkich komputerach.

Na początek proponuje reset rutera i konfiguracja od nowa.

Również podłącz neta do kompa na którym występuje ten problem omijając ruter w celu sprawdzenia czy też wystąpi ten sam problem.