Po włączeniu kompa, pokazuje się tylko eksplorator

Po włączeniu kompa, pokazuje się tylko eksplorator. Nie ma ani paska zadań, ani pulpitu. Po wyłączeniu eksploratora, zostaje samo czarne tło. Działa skrót Alt+ctrl+del, do programów można się dostać przez eksplorator (dlatego teraz piszę :P)

Co się stało się?

Z góry dziękuję za pomoc.

daj logi z Hijack This’a.

witam ,

do końca nie wiem co może być przyczyną tego błędu lecz uważam że dobrze by było jakbyś spróbował odpalić system z trybu awaryjnego :!: :!: F8 PRZED ŁADOWANIEM SYSTEMU i zobaczył czy coś możesz zrobić !!

pozdrawiam

Próbowałem… i nic. To samo :frowning:

Szukam teraz Hijacka :stuck_out_tongue: Bo w eksploratorze mi go ciężko znaleźć…

Wyczytałem, że jest możliwość podmiany explorer.exe, który może to powodować. Nie mogę jednak skorzystać z konsoli odzyskiwania, ponieważ nie mam przy sobie płyty z systemem. Jest jakaś inna możliwość podmiany?

edit:

Znalazłem informację, że można podmienić plik dzięki narzędziu “replacer”. Trzeba mieć jednak plik explorer.exe

Skąd go wziąć? :confused:

Po co chcesz go zmieniać na razie log z HijackThis

:slight_smile:

daj ctrl+alt+del i dowe zadanie, wpisz explorator.exe , powinien sie pulpit pojawić.

Niestety nie działa. Zrobiłem alt+ctrl+del i dałem, żeby załączył explorer.exe i nic. Po włączeniu dalej tylko czarne tło, bez pulpitu i paska zadań… no i ten eksplorator, który się włącza na starcie. Zauważyłem także, że nie da się nic przeciągnąć z jakiegokolwiek okna na pulpit. Jest on zupełnie nieaktywny (przy próbie przeciągnięcia pliku na pulpit pokazuje się czarne przekreślone kółko przy kursorze, wiecie jakie :wink: )

Powiem jeszcze, że dziś wziąłem dysk do rodziców i podmieniłem explorer.exe z ich kompa na mój. Niestety nic się nie zmieniło :confused:

Oto log:

Wpisy

F2 - REG:system.ini: Shell=%windir%\system32\xpsf.exe

O2 - BHO: QUICKfind BHO Object - {C08DF07A-3E49-4E25-9AB0-D3882835F153} - (no file)

usuń HijackThisem >> Fix checked następnie otwórz notatnik i wklej

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]

"Shell"=-

"Userinit"=-

"Shell"="Explorer.exe"

"Userinit"="C:\\WINDOWS\\system32\\userinit.exe,"

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki >> scal z rejestrem >> restart

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

:slight_smile:

Pobierz Combofix a przeskanuj system daj log

chyba nazwa tego pliku powinna być w całości pisana małymi literami

a bzdury gadasz, obojętnie jak