Po włączeniu komputera nic nie wyświetla na ekranie

Witam. Sprzęt:

zasilacz fortron 450W

płyta gł.: asus p5kpl-cm

karta graf: Nvidia 9800GT

 

Witam, włączyłem dziś rano komputer bez problemów.Przejrzałem wiadomości etc. kilka godzin później włączam komputer i nie wykazuje oznak życia na monitorze. W środku świeci się standardowo kontrolka na płycie głównej. Wszystkie wiatraki działają. Postanowiłem wypiąć kartę, przeczyścić wejście i podłączyć, w tym samym momencie zresetowałem ręcznie bios. Odpaliłem i po starcie wywaliło mnie z automatu do biosu ( zaczęło działać) od razu zaznaczyłem wyjdź z biosu bez zapisywania zmian. W tym momencie obraz gaśnie ( monitor jest odpalony lecz sygnał do niego przestał lecieć). Próbowałem znów go resetować lecz już to nie działa. Bios po odpaleniu nie wydaje żadnego charakterystycznego dźwięku. Proszę o porady.

Stawiam na uszkodzoną płytę lub zasilacz. Sprawdz czy wszystko jest prawidłowo podpięte, czy nie ma wylanych/wypuchłych kondensatorów, sprawdz zasilacz na innym kompie lub pożycz od kogoś.  

 

Uszkodzony zasilacz? Po mojemu, to raczej komputer by się już nie uruchamiał (ale mogę się mylić); uszkodzona płyta główna - pewnie podobnie, jak w przypadku zasilacza.

Ja zacząłbym od sprawdzenia karty graficznej - jeśli masz kogoś u kogo mógłbyś sprawdzić swoją kartę albo pożyczyć od kogoś kartę graficzną. Później pamięć RAM, procesor, itd.

Nie chodzi mi o całkowite spalenie zasilacza jest wiele tematów o tym, że zasilacz jest sprawcą czarnego ekranu, ponieważ nie daje wystarczającego napięcia. Moim zdaniem to nie wina karty graficznej. A jak już chcę sprawdzić to nie musi pożyczać karty graficznej, może sprawdzić na zintegrowanej grafiki bo jak widzę to ta płyta posiada taką możliwość

Dałem inną sprawną kartę graficzną i problem nadal występuje.

Tak jak napisałem sprawdz na innym zasilaczu.

 

 

@Kris-is 

Przy uszkodzonej płycie co prawda 8 lat temu - no nieco inny to był sprzęt, ale miałem bardzo podobnie, więc może się uruchamiać. W serwisie zaczęli od wymiany bateryjki, to mnie zdziwiło i oczywiście nie pomogło, ale skoro od tego zaczęli, to może warto sprawdzić czy to nie zatrybi. W moim przypadku płyta była do wymiany, ale komputer startował - nie twierdzę, ze tutaj tak jest, ale przy uszkodzonej płycie uruchamia się.

Mam jeszcze taki jeden myk zanim odpalisz komputer wypnij klawiaturę i sprawdz czy działa. Lub kiedy odpalisz kompa to naciśnij klawisz Wake Up lub Power :smiley: