Po właczeniu szyfrowania WPA i lepiej nie działa sieć

(Tomasz Wiktorowicz) #1

Witam

Mam problem z zabazpieczeniem sieci wi-fi tworzoniej przez router Pentagram. Chciałbym włączyć zabezpieczenie tej sieci jakimś haslem ale jak ustawiam wg instrukcji jakieś sposób zabezpieczenia (np WPA lub WPA2) to odrazu po zatwierdzeniu zmian sieć przestaje być dostęna. nadal jest widoczna ale pojawia sie komunikat że ustawienia sieci sa niedopuszczalne prze dostawce sieci.

Bedę wdzięczny za pomoc, bo aktualnie moja sieć jest nie jest w żaden sposób zabezpieczona przed podłączaniem sie do niej kogoś niepożądanego.

Pozdrawiam

(Krzkaczor) #2

To moze odpuść sobie to WPA i zastosuj zabezpieczenie poprzez odczytywanie MACow. Nie znam menu pentagrama ale poszukaj o zabezpieczeniach MAC i tam dajesz żeby te adresy miały internet (allowed) i wypisujesz tam adresy MAC kompów podłączonych do sieci. Uzyskasz je poprzez:

start->uruchom->cmd

ipconfig /all

Powodzenia :slight_smile:

(Stasiek1240) #3

1.Sprawdź czy Twoja karta obsługuje szyfrowanie WPA.

2.Spróbuj tak jak pisze SyntaxError.

3.Możesz też włączyć szyfrowanie WEP, słabe, ale lepsze niż żadne.

(Tomasz Wiktorowicz) #4

Dzieki za pomoc.

Spróbuje po Mac-ach, może to sie uda. Tylko tu jest uciążliwość dodawania nowych mac-ów np gdy przyjdzie ktos znajomy z kompem ktorego mac nie byl dodany.

Ale chociaż sieć będzie zamknięta.

Jeszcze raz dzieki

pozdrawiam

(Tompyk) #5

tomasz.w , Tak się właśnie zastanawiałem na tym co napisałeś i powiedz mi proszę czy przypadkiem nie ustawiasz tego szyfrowania tylko na routerze a na komputerach podłączonych nie. Bo tego typu rzeczy trzeba ustawiać jednocześnie i na jednym i na drugim końcu połączenia.

(Tomasz Wiktorowicz) #6

No właśnie chyba tylko na routerze bo tylko tam coś przestawiam.

A czy mógłbyś mnie naprowadzić gdzie i jak to szyfrowanie można zmieniać (mój system to Vista).

pozdrawiam

(Tompyk) #7

No to w tym właśnie miejscu jest Twój problem z szyfrowaniem. Zmieniasz na routerze a na komputerach nie. Szyfrowanie ustawiasz w tym samym miejscu gdzie konfigurowałeś poprzednio sieć. Tylko trzeba poszukać na kolejnych zakładkach tego szyfrowania. Nie powiem dokładnie gdzie bo nie mam Visty.

(Krzkaczor) #8

No to musisz zrobić ten sam rytuał :slight_smile: na jego kompie i dodać jego MAC.

Aha i to zabezpieczenie nie jest doskonale (jak wszystkie :slight_smile: ) ponieważ można zmienić adres MAC i podać któryś z tych które są wpisane do konfiguracji rutera, ale kto by sie w to bawił xD