Po włożeniu nowego RAM'u komputer się nie uruchamia

Witam,

Ostatnio zrobiłem mały upgrade piecyka. Kupiłem kartę graficzną Radeon HD 4650, procka Intel Penium 4 po 3,4 rdzeń i dwie kostki ram Aeneon po 512mb na DDR ( płyta główna to Asus P5VDC-MX 2x DDR2 i 2x DDR). Stary ram, który zostawiłem to 2x 256mb DDR2. Po włożeniu części komputer “pykał” a monitor pozostawał czarny… w końcu postanowiłem wyjąć nowy ram i… piecyk ruszył. Od razu napisałem do gościa, u którego kupiłem ram. Niestety odpisywał tak jakby chciał a nie mógł. Zacząłem więc stosować różne kombinacje. Wyjąłem stary ram (sr) i włożyłem tylko nowy (nr) i pykanie. Próbowałem 2x sr i nr - to samo,

sr + 2x nr - nic, sr+ nr nic. Nie wiem co zrobić a za ram dałem aż 100zł więc nowego nie chcę kupować…

Z góry dzięki za pomoc :smiley:

sebaRM7 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Przede wszystkim DDR + DDR2 nie będą razem współpracować. Albo jedne, albo drugie, także mogłeś kupić dwie kostki DDR2 (2x512MB), na pewno wyszłyby Cię taniej. Ale po co pytać, skoro samemu wie się lepiej… :wink:

Dobra, pisałeś, że próbowałeś też tylko na tych nowych kostkach DDR, ale czy próbowałeś obie czy jedną? Warto sprawdzić pojedynczą kość w obu slotach.

sebaRM7 ,

  1. Kości mogą być uszkodzone, jednak próbuj uruchamiać PC z jedną kostką (tylko z nową pamięcią DDR). Przed tym wyczyść sloty pamięci RAM.

  2. NIe możesz używać kości DDR i DDR2 jednoczesnie, takie połączenie po prostu nie zadziała.

Cytat ze strony Asus’a

Po pierwsze, pentium 4 chyba jest jednordzeniowy? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Po drugie, nie można korzystać z pamięci DDR1 i DDR2 równocześnie. Albo jedna, albo druga. Trzeba było kupić dwie kostki ddr2 po 1 GB (bo płyta max takie obsługuje).

Postaraj się dogadać ze sprzedawcą i zwróć mu towar, możliwe że jest sprawny, ale płyta go nie obsługuje.

Dzięki za pomoc :smiley:

Jutro przetestuje osobno nowy ram i napiszę czy działa :stuck_out_tongue:

Z procesorkiem się pomyliłem, ale chyba każdy wie ocb :smiley:

Hmm… samemu ramu nie kupowałem, bo prosiłem gostka ze sklepu z allegro aby dopasował części i gdy pisałem, że WSZYSTKIE kości razem nie działają to nie zwrócił na to uwagi.

Jeszcze jedno pytanie - czy tak testując ten ram nie padnie płyta główna? Bo i o takim przypadku słyszałem… zresztą wsadzając nowy ram ze starym stara kostka przez jakiś czas przestała działać…

Dodane 13.08.2011 (So) 13:23

Kostki muszą być uszkodzone, ponieważ żadna nie działa. Próbowałem każdą w obu gniazdach i nic, chociaż kiedy włożyłem jedną kostkę to komputer się włączył, ale nic sie nie pokazywało na monitorze…