Po włożeniu płyty-restart

Witam. Mam nowego kompa Hp. Po tygodniu zauważyłem,że np. na Skype komp mi się restartuje ale póżniej wypatrzyłem,że komp przy włożeniu płyty do napędu DVD-RV też się restartuje. Już był w serwisie i podobno wymienili płytę główną ale dzieje się to samo.Kolega mówił mi,że to przez jakies botowanie co się w biosie ustawia,że mam na pierwszym miejscu czy jakoś tak albo przez zasilacz. Już sam nie wiem. Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję.

mi jak padał zasilacz to komp cały czas sie wieszał i po włozeniu plyty to juz byla masakra … najpierw sie wieszał a po chwili resetował … radze wymienic zasilacz

To przestaw je tak, żeby na I miejscu był dysk twardy.

Robisz to tak:

Wchodzisz do BIOS-u - przy uruchamianiu kompa, gdy pojawia się komunikat “Press [nazwa klawisza] to enter SETUP” albo inny podobny, naciskasz ten klawisz. Potem wchodzisz w menu Advenced BIOS Feautres, Advenced, Boot lub podobne, w zależności od wersji BIOS-u. Teraz szukasz opcji - znowu w zależności od wersji BIOS-u - Boot Sequence, First/Second/Third Boot Device albo podobnej. Teraz ustawiasz na I miejscu bądź przy opcji First Boot Device opcję C only, C:, HDD, Hard Disk lub podobną. Teraz wciskasz F10 (jeśli nie zadziała wciśnij wcześniej ESC, aby wyjść z podmenu). Teraz tylko akceptujesz ustawienia, wpisując Y albo wybierając opcję Yes oraz wciskając klawisz ENTER.

Napisz też, jaki masz zasilacz.

Oto mój zestaw http://www.sklep.hp.com.pl/sklep/templa … d=product_

details&ptid=78144715&bcn=Business%20Desktop%20PCs%20catalog

Złączono Posta : 01.05.2007 (Wto) 21:15

Czy nikt mi nie pomoże???