Po wyborach! Jaka przyszłość?

Drodzy Towarzysze. Już po wyborach, wszystko wiadomo. A jednak nie wszystko.

jesteście zadowoleni z wynikow itp.?

Najbardziej ciekawi mnie sprawa Lewicy, co z nią będzie? Ja jako zagorzały lewicowiec martwię się o nią. Myślę że najlepiej byłoby jakby to ona wygrała wybory. Szkoda że w SLD nie ma już Pana Aleksandra Kwaśniewskiego. Świetnie spisał się w roli prezydenta, mogłby ponownie wzmocnić Lewicę. W ogóle SLD powinno zostać, przecież tak dobrze sobie radzili.

zapraszam do dyskusji sznanowni Towarzysze.

To ma być prowokacja?

:expressionless: dlaczego?

Zamiast offtopikować lepiej być napisał co trzeba :wink:

jestem inego zdania

co trzeba. ah!.

A to dlatego:

Każdy wie jakie było, jest i będzie LSD :stuck_out_tongue_winking_eye:

każdy

Złączono Posta : 27.11.2006 (Pon) 22:47

każdy

wiesiek555 chyba żartujesz Aleksander Kwaśniewski nie był dobrym prezydentem :x

naprawdę dore

Aleksander Kwaśniewski nie był dobrym prezydentem Nie powiem! (omgwymień cechy naprawdę dobrego prezydenta (np: 1042)

Wybory to nic ciekawego, polityka to nic ciekawego, dlatego siedzę na forum komputerowym, ale zawsze tacy jak ten założyciel tematu wlepi Na Luzie jakiś farmazon polityczny.

Beznadziejne

Co będzie? Popatrz na sondaże. Lewica (a właściwie centro-lewica) znowu zyskuje coraz większe poparcie i jeżeli nasza kochana prawica dalej będzie rządzić tak jak teraz, to w nastepnych wyborach jest duża szansa że znowu zacznie coś znaczyć na arenie politycznej. Tylko, co to za lewica? Na zachodzie partie prawicowe są bardziej lewicowe od naszj lewicy.

Mam nadzieję, ze kiedyś do władzy dojdzie w Polsce lewica z prawdziwego zdarzenia, ale to raczej nierealne w naszym kraju.

=D>

SLD >>>>>>>> KOMUNA

KWAŚNIEWSKI >>>>>>>>>> KOMUNA

PO >>>>>>>>>>>> MAFIA

Że po wyborach to wiemy a przyszłość hmmm taka jaką sobie wybiore sam :stuck_out_tongue:

Ale to już było. I wystarczy :twisted:

Zanim temat trafi tam, gdzie jego miejsce, drogi wieśku555 - należąc metryką do seniorów (rocznik 1939 :P) tutejszego Forum, doświadczywszy na własnej skórze dobrodziejstw lat 1944-1956, 1956-1970, 1970-1980, 1980-1981, 1981-1986 i 1996-2006 w Polsce, oraz lat 1986-1996 w USA, mam do Ciebie trzy pytania:

    1. Cóż i któż to jest “lewica”?

Stary Dziad zgodzę się z Tobą.

Co prawda jestem młodym człowiekiem, ale w przeciwieństwie do niektórych nie spałem na lekcjach historii, uzupełniając ją lekturą dziejów nowożytnych.

To co niektórzy tu piszą (urzekł mnie post geforca) świadczy o ich nikłym pojęciu problematyki jaką próbują poruszyć, rzucając sloganami kawiarnianych politykierów czy młodych gniewnych. W sumie bez sensu poruszać takie problemy, nie mają możliwości rzeczowej dyskusji popartej racjonalnymi argumentami…

Powiedz mi, kiedy prawdziwa lewica była w Polsce u władzy? Chyba że lewicą nazywasz tą pseudolewicę z poprzednich kadencji.

Lewica jest to ogólnie rodzaj poglądów politycznych. Zalicza się do nich środowiska o poglądach socjaldemokratycznych, socjalistycznych czy też socjalliberalnych. Jednymi z ważnych celów partii lewicowych są np.: ‘promowanie’ socjalizmu; ‘promowanie’ interwencjonizmu’; to, że państwo dba o obywatela, poprzez np. przywileje socjalne. Politycy, którzy mają takie poglądy, nierzadko mają również poglądy komunistyczne, anarchistyczne, czy też popierające owe ‘zjawiska’. Jeśli chodzi o partie lewicowe, często postkomunistyczne, przykładem może być choćby SLD. Niektórzy członkowie owych partii mają za sobą komunistyczną przeszłość, niektórzy nie, aczkolwiek popierają szeroko pojęte działania komunistyczne. Niestety obecnie ani komunizmu, ani rządzącej partii lewicowej nie ma (lecz całkiem niedawno i dobrze rządziło SLD). W skrócie opisałem najlepsze, co może być dla państwa.

Prawica to swego rodzaju odmienność lewicy. Nie stawia na poglądy socjalistyczne, komunistyczne, wręcz jest ich wielkim przeciwnikiem. Jest z reguły konserwatywna w sprawach światopoglądowych. Ponadto sprzeciwia się interwencjonizmowi. W skrócie - nie wie, co dobre.

A od czego jest dział Na luzie?

Drogi kolego, nie wiem, z kogo chciałeś zrobić głupka, może myślisz, że nie wiem, o czym piszę, czy jak?

Swoją drogą, zazdroszczę, że jesteś starym rocznikiem - miałeś okazję cieszyć się prawdziwą polityką. Niestety jej czasy minęły.

Pozdrawiam, drodzy Towarzysze.

wiesiek555 tobie chyba marzy się w Polsce taka sytuacji jak w Korei Pn. :x

Wyprowadź się tam i będziesz miał prawdziwy komunizm.