Po wybudzeniu z uśpienia klawiatura źle działa

Witam ponownie,

Mam drobny irytujący problem. Po wyjściu z uśpienia klawiatura USB źle działa. Już mówię ocb. Większość klawiszy działa ok, natomiast

klawisz naciskany pojawiający się znak

i 4

o 5

p 6

k 7

l 8

Po uruchomieniu kompa od nowa wszystko jest ok. Język klawiatury też jest ok i chwilowo nie mam pomysłów jak to rozwiązać, dlatego liczę na rady.

Mam win7 64 bit, klawiatura usb, uefi bios, legacy usb support włączone.

Nie wciśnięty przypadkiem Scroll Lock, Ctrl+Shift, itp? To zazwyczaj powoduje takie przełączanie się znaków.

Nic z tych rzeczy. Wchodząc do ustawień klawiatury i języka, wszystko jest na polski i nie wiem gdzie szukać przyczyny.

Tak wyglądają dokładnie moje “klawisze literowe”

qwerty456-

asdfgh123

zxcvbn0

Dodane wtorek, 13 marca 2012, 18:05

Dodam jeszcze że do tego dochodzi komunikat o nierozpoznanym urządzeniu usb po wybudzeniu, może to w czymś pomoże.

Poza tym nie mam zainstalowanych sterowników do chipsetu. To zapewne rozwiązałoby problem. Ale na stronie ASRock nie ma sterowników do chipseta. Mam płytę ASRock 990FX Extreme 3.

Witam!

Mam ten sam problem:((

Lufcik, znalazłeś rozwiązanie tego problemu ???

Proszę o pomoc, w google nic nie znalazłem :((

Dzięki

Goldas

Znalazłem tylko tymczasowe rozwiązanie. Po wybudzeniu naciskam num lock i problem znika, ale bez wciśniętego num locka nie mam klawiatury numerycznej. Jaką masz płytę główną?

Cześć

Płyta jest ASUSA P8Z68-V LX , klawa jakaś zwykła MODECOM na USB.

Dopiero co przedwczoraj złożyłem kompa i taki problem, a często korzystam z uśpienia kompa.

Będę pisał do ASUSA bo wydaje mi się że to problem płyty głównej a nie klawiatury, choć nie miałem możliwości przetestowania innej.

Jakbyś znalazł jakieś rozwiązanie daj znać.

Pozdrawiam ,

Goldas

No właśnie ja też mam klawe modecoma, dokładnie modecom mc-5005 i wydaje mi się że jest to jednak wina klawiatury, bo nie jest ona pełnowymiarowa. Nie wiem czy ma to coś wspólnego, nie mam innego wytłumaczenia.

Cześć!

No to jesteśmy w domu!!

Moja klawiatura to nowiuteńka dopiero co kupiona : MODECOM MC-5005 !!

Wczoraj wieczorem napisałem do MODECOMU ale jeszcze mi nie odpisali! Jutro jak będę miał czas zadzwonię do nich!

Jak coś będę wiedział dam Ci znać!

PZDR

Goldas

Dodane 21.04.2012 (So) 20:56

Witam ponownie,

Krótko powiem co załatwiłem.

A więc …nic nie załatwiłem!

Napisałem do MODECOMU , odpisali mi dość szybko że sprawdzają problem oraz żebym wstrzymał się kilka dni ze zwrotem klawiatury ponieważ być może problem uda rozwiązać się ich technikom poprzez aktualizację oprogramowania.

Po tygodniu napisałem do nich czy coś już wiadomo …bez odzewu…bez jakiejkolwiek odpowiedzi. Na kolejny mail, to samo.

W przyszłym tygodniu zwracam klawiaturę, muszę tylko załatwić sobie inna , zastępczą.

Porażka!

Pozdrawiam

Goldas