Po wyłączeniu kompa(stacjonarnego), system się nie ładuje

Witam.

Taki problem, koleżanka wyłączyła w pośpiechu kompa z listwy ;p i chce włączyć a tu klops się nie da wybór "tryb awaryjny i takie tam :] ale nawet jak chce się na awaryjny wejść to i tak nie wchodzi! nic się nie da zrobić? Co poszło?

Thx Pzdr.

Jakim2400 , pojawia się jakiś komunikat o braku pliku czy jakiejś nieprawidłowości?

w temacie mi się nie zmieściło: Dokładnieto tak: "Po wyłączeniu kompa(stacjonarnego) listwą (natychmiastowe przerwanie mocy), system się nie ładuje.

w komunikacie pisze: “Może być to spowodowane wykryciem nowego sprzętu…” coś takiego

“w celu ochrony danych…” o c b? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Tekst na czarnym ekranie??

Nie ma przed tym bluescreena??

Najprawdopodobniej poszedł system plików ntfs, spróbuj odpalić kompa z jakiegoś linux live cd dobrać się do danych i reinstalacja systemu.

Bluesreen nie wyskakuje tylko jest czarny z tymi napisami ( " włącz przez tryb awaryjny i te tryby do wyboru…)

Wejdź do konsoli odzyskiwania, poleceniem Dir zobacz, czy są dane na dysku systemowym.

Wpisz polecenie:

chkdsk /R

więc jak komp się włącza to co klikać żeby to odpalić?

Znaczy czaję: wkładamy cd–> monitor powiatlny-> press 'R".

A w sytuacji ona nie ma windowsa -.^ na cd. A ja przy jej kompie nie siedzę. Tylko przez telefon ![;

Więc jak nie ma CD to jak inaczej?

Ona mówi że jej nic nie działa ( myszka itp. )tylko na klawiaturze działa ENTR

może poprostu klawa nie działa jej w biosie i musi zaczekać aż zakończy odliczanie i wejdzie normalnie do systemu??

Wątpię ona czekała i nic się nie działo ;/

Dobra jadę do niej :smiley: Obadam mam swojego winda odpalę konsolę ze swojego winda ;] Chyba pójdzie, wrócę powiem co i jak ;]

wróciłem.

Już wszystko spoko :] walnąłem formata :stuck_out_tongue_winking_eye: ale nie był konieczny. Zrobiłem go z powodu że system był tak stary że szok.

Thx Dla wszystkich którzy zaangażowali się w pomoc.

Piąteczka :slight_smile: