Po wymianie procesora i płyty głównej problem z w7

Witam. Mam dosc mocno skomplikowany problem. Postaram aie opisac wszystko po kolei chodz moze to byc dluga wiadomosc. Mam szczerze nadzieję ze ktoś bedzie w stanie mi szybko pomoc gdyz komputer sluzy mi do pracy. Zaczynajmy.
Po wymianie plyty glownej i procesora oraz podlaczeniu wszystkiego komputer wlaczal sie do momentu ladowania loga windowsa i wyskakiwal blue screen doslownie na ulamek sekundy. Bralem narzedzie naprawy ale wyskakiwal komunikat ze windows nie moze naprawic tego bledu automatycznie mimo ze plyta z w7 byla w napedzie. Poprzez recovery a potem znajdowanie punktu przywracania udalo mi sie wejsc do takiego jak by mojego komputera. Mialem tam moje dyski i wszystkie pliki ale nic nie wykombinowalem z nich. Wlozylem plyte od plyty glownej i wlaczyl sie xpress recovery 2 automatycznie. Cos sie robilo z backupem i nagle wywalilo ze nie ma miejsca na hdd. A mialem na kazdej partucji po 200gb wolnego. Zdziwilem sie odpalam jeszcze raz z plyty w7 i naprawa. Pokazalo ze sie naprawilo, wchodze przez recovery w moje dyski a tam pusto. Pokazuje ze nie mam zadnych dyskow. Walka trwala caly dzien az w koncu jakos je pokazalo i odrazu zrobilem formata. Bo wczesniej nawet formata zrobic nie moglem. Zainstalowal sie windows. Wgralem stery od audio, biosu, chipsetu, internetu. Przy wgrywaniu sterow od vga pokazywalo ze jest zla wersja systemu i ich nie obsluguje (wszystkie stery byly ze strony gigabyte mojej plyty glownej) olalem to i zainstalowalem nvidia do mojej grafy. W grze w ktorej na tym nowym sprzecie powinienem moec z 250 fps. Mialem 120 i skakalo. Za chwile wywalilo blue screena z tamtym bledem co wczesniej i tak kilka razy ale sie zmadrzylem i odpalilem w trybie awaryjnym. Bo zacinalo sie na ladowaniu loga windows. W trybie awaryjnym pokazalo ze zacina sie na pliku classpnp.sys nic nie moglem zrobic. Zainstalowalem windowsa jeszcze raz. Nadpisalem go na tamtego. Wgralem tylko stery od chipsetu internetu i nvidi.
Jakie mam podjac kroki, co zrobic, co zeskankwac czy cos. Wrzucic wam jakis scan z jakiegos programu? Pomocy. Czy ten xpress recovery2 mogl mi cos zepsuc? Czemu w biosie pokazuje mi p0 moj dysk sata, p1 naped dvd i uefi dysk sata. W 1 kolejnosci jest uefi moj dysk sata. Jesli ustawie inaczej to po reboocie pokazuje ze nie mam podlaczonych dyskow. Mam jeszcze windows.old. ten na ktorym wyskakiwaly blue screeny. Moze sa tam jakies logi?
Prosze o pomoc
Edit. Zapomnialem podac specyfikacje.
Geforce gtx 750ti
Plyta glowna wczesniej ms7707 teraz gigabyte z77m d3h
Procesor wczesniej i3 2120. Teraz na nowej plycie i5 3570k. 2x 4 gb ram 1333 hyperx. Ale ram dzialal bez zarzutu. Wydaje mi sie ze wszystkie kabelki podlaczylem poprawnie do plyty.
Plyta i procek byla kupowana jako uzywana ale podobno sprawne i testowane. Z jakichs sklepów

  1. Masz zdjęcie tego bluescrena?
  2. BIOS zaktualizowałeś? Nie znam chronologii, chipset Z77 wyszedł fabrycznie pod Sandy czy już Ivy?
  3. Sprawdź na Windows 10. Sformatuj całkowicie i instaluj w UEFI/GPT. Nie instaluj żadnych sterowników, wszystko powinno zostać pobrane przez Windows.

Nie posiadam w10. Zdjęć blue screena nie mam zadnych niestety. Ale jesli sie powtorzy to zrobię je na pewno. Jakies inne propozycje ?

Bios zaktualizowalem do najnowszej wersji

Powinno być już ok.
Problem prawdopodobnie wynikał z wymiany płyty głównej, w takich sytuacjach od razu robi się format.
A że dysk zniknął na cały dzień, to nie mam pojęcia. Optymistyczna można przyjąć, że to twój brak skilla i przez cały dzień robiłeś nie wiadomo co, jeśli problem nie będzie się powtarzać.

Skąd wniosek, że powinieneś mieć 250fps? Teraz masz mniej niż przed zmianą procesora?
Ogólnie to możesz mieć jakiś syf w sterownikach, jak instalowałeś jakieś chipsety, vga i nie wiadomo co jeszcze.

Jak masz licencje na Siódemkę, to do Win10 aktualizację zrobisz tutaj i zyskasz dożywotnią licencje dla płyty Gigabyte


Ctrl+C/V na pewno używasz, więc się kwalifikujesz.

Watpie ze bedzie ok. Do domu wracam po 23 i zaczne instalowac stery to znowu sie zacznie sypać. Ale zobaczymy. A powiedz mi czemu mam w grzr na dobryn sprzecie tylko 120 fps? Znajomy ze steama na takim samym sprzecie ma ponad 250. W czym moze byc problem?

W braku najnowszych sterowników.

Jestem zielony w sprawach z kompem ale nie az tak. Instaluje najnowsze pod moj system ze strony gigabyte. Jakas inna propozycja?

Problem w tym, że nie wykonałeś formata zaraz po włożeniu nowych części. Po włożeniu nowych części wymagany jest format przynajmniej partycji systemowej i postawienie systemu na nowo. Możesz użyć transferu danych Windows by szybko przywrócić ustawienia z poprzedniego systemu. Tym recovery mogłeś sobie narobić burdelu w systemie plików, stąd problemy, które działy się później. Gdybyś wymieniał sam procesor to przeszłoby to prawdopodobnie bez zająknięcia, ale nowe mobo i nowa generacja procka to poważna ingerencja, a że Windows już miał zainstalowane sterowniki na starszy konfing to próbując go użyć wywalał błędem. Btw, co to za gra? Nie masz jakichś niezainstalowanych urządzeń w menedżerze urządzeń?

Czyli nieaktualne.

Format C, czysty system (najlepiej W10), po instalacji czekasz kilka minut co pobierze się z Windows Update i dopiero zaczynasz szukać sterowników, które świecą się na żółto.

Znajomy z chata, który mówi, że ma 250fps, to żaden wyznacznik.
Może ustawił sobie wszystko na low i może jeszcze rozdzielczość 1024x768. Zgaduje, że chodzi o CSGO, skoro masz takie parcie na fps powyżej odświeżania monitora, a tam dużo ludzi ustawia 4:3.

Po co w ogóle zmieniałeś płytę główną? W 90% przypadków płyta pod Sandy powinna działa z procesorem Ivy Bridge.

Moja plyta nie obslugiwala procesorow 3 generacji ktort kupilem po taniosci.
Ten znajomy z chata to moj dobry znajomy ktorego znam pare lat i online i offline wiec nie ladowql by mnie w bambuko. Po za tym jest taki generator by brejq czy jakos tak. Podalem tam swoje parametry i rowniez pokazuje na pelnym 25 osobowym serwerze mininum 170 fps. A ja mam 70 i skacze na 65. Porazka. Wszystkie sterowniki zainstalowane przez program slim driver. Windows to 7 64 bit home premium. Plyta gigabyte z77m d3h… Jakies kolejne propozycje prosze?:disappointed: