Po wymianie procesora nie ładuje się obraz z karty graficznej

Witam.

Posiadam:

Płyta główna: ASRock H61M-S

Grafika: Radeon HD 7770

Zasilacz: Corsair 450W

 

Wymieniłem dzisiaj procesor z Celerona G550 na i5 3570k. Niby wszystko ok bo wentylatory w karcie graficznej i w procesorze kręcą się jednak obraz z karty graficznej przez HDMI nie ładuje się. Z nowego procesora po RGB leci normalnie. 

 

Kiedyś jak chciałem przeczyścić wentylator procesora (tego starego), odłączyłem go to później też miałem problem, żeby mieć obraz z karty graficznej i wystarczyło popróbować, podociskać i poszło… teraz niestety to się nie sprawdza. w BIOSie mam ustawione “Primary Graphic Adapter” na “PCI Express”. 

 

Po kolei:

  1. Wymiana procka i odpalenie kompa - czarny ekran. Podłączyłem do płyty głównej i obraz jest czyli procesor przejął rolę karty graficznej.

  2. Zaniosłem moją grafikę do kumpla - u niego działa, u siebie wrzuciłem jego - nie działa, obrazu nie ma.

  3. Nie widać nic przepalonego na płycie głównej

  4. Zrobiłem update bios (miałem wersję 1.80 ale wgrałem jeszcze raz to samo) - nic się nie zmieniło…

 

Padł PCI-Express?  kwasny.gif

czego nie rozumiesz?

 

Jak już takim tonem na początku przygody z tym forum, to wypada mieć pewność swoich racji - gdybyś chociaż przejrzał załączone zrzuty ekranu byś zobaczył, że dokładnie to ma ustawione.

Spróbuj zmienić w BIOS ustawienie:

IGPU Multi-Monitor  na  Enabled

A zrób mu reset biosu baterią (karta PCIE wsadzona) lub uszkodzone gniazdo PCIE?

 

Czyli, komp odłączony od zasilania 230V i bateria wyjęta z 10 minut.

probówałem - bez pozytywnego skutku

 

 

też tak robiłem. reset biosu przez zwarcie pinów, wyciągnięta bateria, odłączony od zasilania.

 

wydaje mi się, że to gniazdo się uszkodziło… chociaż nie daję głowy bo później jak wsadzałem dla sprawdzenia stary procesor to dalej nie działała karta graficzna.

 

tylko zastanawia mnie jak mogło uszkodzić się gniazdo podczas wymiany procesora, skoro nic innego nie ruszałem…

A czy nie wypinałeś jakichś wtyczek od zasilania ?

Sprawdź i podociskaj złacza, być może coś się poluzowało przypadkowo w trakcie wymiany procesora