Po wymianie procka padł komputer

Mam komputer:

procesor-Celeron 1.7GHz

Ram-640MB

Płyta główna-SL-85DRV4-C

Chciałem wymienić procesor na pentium4 2.8. Niestety z niewiadomego powodu komputer nie chciał się uruchomić( tj. monitor nie odpowiadał - paliła się pomarańczowa lampka, bios nie wydawał pojedynczego dźwięku). Postanowiłem więc z powrotem wstawić stary procesor. Teraz komputer uruchamia się, ale po pewnym czasie “mdleje”. Komputer działa, lecz nic nie widać na monitorze (i znowu pomarańczowa lampka). Nie pomaga restart kompa ani wyłączenie go z listwy na 5min. Jedyne co pozwala mu się uruchomić, to wyciągnięcie procesora i wstawienie go ponownie.

Jak to naprawić i czemu nie mogę wstawić pentiuma 4??

jaki zasilacz bo chyba nie daje sobie rady z p4

no właśnie nie podałeś najważniejszego. prawdopodobnie

Napewno zasilacz :x

na pewno to codegen albo coś codegeno podobne :wink:

celeron a p4 to kolosalna różnica

ta. ale jeden i drugi to grzejnik

ależ z kąd :mrgreen: tylko troche się grzeją :stuck_out_tongue: w zime nie trzeba grzejników włączać wystarczy kompa odpalić

zasilacz impet pewnie

zasiłka tzw. palnik z tracera czy cośw tym stylu. Może posłużyć do zapalenia grzejników;d;d;d;

przecież celerony wcale nie są grzejnikami

napewno :mrgreen:

  1. podaj cos wiecej na temat procesorow- najlepij to, co jest napisane na IHS- skoro wymieniasz proca, to i paste tez ?

  2. ta plyta jest na VIA, wiec fsb ustawiasz zworka- poszukaj w instrukcji mobo,

  3. zworka tez resetujesz bios, ew. wyjmujesz baterie na kilka min.- samo wyjecie wtyczki zasilania nic nie daje, skoro bateria dalej siedzi :slight_smile:

  4. jesli plyta sama dobiera fsb, to byc moze nie ma zablokowanego fsb/pci, co powoduje, ze przy fsb 133mhz, pci jest wieksze niz 37.5mhz- to moze byc przyczyna, ze karta nie wstaje i dyski sa niestabilne- blokujesz zworka lub w biosie- instrukcja mobo sie klania,

  5. zanim wymienisz proca, warto sprawdzic, czy plyta obsluzy i czy nie bedzie problemow z wspolpraca… w koncu 2/3 dni czytania sa mniej kosztowne niz stres i kasa puszczona…

nie celerony są zimne podczas pracy :lol: grzeją jak ****** nie będę się wyrażał na forum brzydko powiem że są bardzo ciepłe

Żeś napisał :x

no ja mam celerona 500 podkręcony nawet :smiley: i temp w stresie nie przekracza 42*C mój kolega ma też celerona juz nowszy i temperatury wcale nie są wysoki

w porównaniu celeron-pentium celerony są chłodniejsza :stuck_out_tongue:

Zasilacz Codegen, więc pewnie stąd problem. Dzięki. W instrukcji pisze że obsługuje Celerony i Pentium4. Dziwi mie fakt że po powocie na stary procesor teraz komputer nie odpala(trzeba czekać z 30min).