Po wymianie RAMów - nic się nie uruchamia

Zacznę od tego, że dzisiaj dokonałem wymiany w swoim leciwym sprzęcie pamięci 2x 256MB DDR2 (533 Mhz, Non-ECC, CL4, DIMM) na nowo zakupione 2x 1GB Kingstona (PC2 - 4200 CL4 240 - Pin DIMM Kit).

Stare RAMy usunąłem, wsadziłem nowe w te same gniazda. Niestety po podłączeniu kompa i uruchomieniu w ogóle nic się nie uruchamia.

Nie ma w ogóle obrazu, nic się nie wyświetla, komp niby pracuje ale jedyne co da się zauważyć to regularnie powtarzające się ok. 3-sekundowe przeciągłe piknięcie. Cały czas pika w ten sposób i nic się nie dzieje.

Boję się, że coś skopałem…

niby wszystko zrobiłem jak należy, nie wiem o co może chodzić.

Proszę ratujcie! :frowning:

Z góry dziękuję za pomoc!

Zresetuj bios.

Wystarczy jak wyjmę tą bateryjkę z płyty głównej na 15 minut?

Ok dzięki, spróbuję tak.

Albo podczas uruchamiania komputera naciśnij INSERT

Poczytaj w manualu od płyty co oznaczają 3 piknięcia.

Sądzę że ta płyta gryzie się z tymi pamięciami, to się zdarza i pozostaje Ci wymiana ramu lub ewentualnie aktualizacja Biosu.

Raczej nie powinna się gryźć. Jak kupowałem te pamięci to podałem gościowi dokładne parametry mojej płyty glównej i pamięci RAM jakie miałem wcześniej.

Ale ok zastosuję się do waszych rad, zobaczę co da się zrobić :slight_smile:

Miałem kiedyś podobny problem,nie dało rady żeby działały ze sobą dwie kości razem i działo się coś takiego,spróbuj zresetować bios tak jak koledzy pisali i wsadz tylko jedną pamięć i zobacz czy zaskoczy,jak nadal nic to wsadź stare,nie raz dzieje się tak że z tymi starymi również nie chce się włączyćwięc wówczas również zresetuj bios i dopiero zainstaluj w płycie starą pamięć.

Czyli to oznacza, że nie będę mógł używać tych kości co mam obecnie?

Co do poprzednich postów - ani klawisz insert, ani żaden inny nie działa. To pikanie zaczyna się natychmiastowo po włączeniu kompa. Nawet nic nie zdąża się uruchomić. No i zupełnie nic nie wyświetla, monitor w ogóle nie wychwytuje sygnału.

Spróbuję zresetować ten bios i uruchomię z jedną kością, zobacze jak będzie.

Na to wygląda,napisz jeszcze jaką masz płytę główną ??

“pikanie” oznacza że nie masz w kompie ramu wypróbuj je na innym kompie nigdy nie wiadomo czy nie kupiłeś niesprawnych

Ciekawe jak na to wpadłeś… #-o xD

Moja płyta główna to Gigabyte 8I915P DUO, 915P, Dual/DDR400/DDR2-533, SATA, RAID, GBLAN, ATX

Moje poprzednie pamięci RAM to: Kingston 2 x 256MB, 533MHz DDR2 Non-ECC CL4 DIMM

Moje obecne ramy to: Kingston 2x 1GB, PC2 - 4200 CL4 240 - Pin DIMM Kit (chyba też 533 MHz, ale nie mam nigdzie napisane - powiedziałem w sklepie, że ma być 533Mhz i powiedział, że taki będzie).

Czy możliwa jest niekompatybilność w takiej sytuacji?

Co do tej bateryjki - to jak ją usunąć? Siedzi tak mocno, nawet nie wiem za co ją chwycić aby wyszła :confused:

Powinien tam być taki haczyk,wciśnij go i bateria powinna się wysunąć i wtedy ją wyjmiesz

viewtopic.php?f=7&t=267235&start=0

Nie lepiej przestawić zworkę CMOS ?

Rozwiązanie problemu okazało się bardzo błahe :oops:

Z początku musiałem je za słabo docisnąć, stąd ich nie wykrywało.

Teraz wdusiłem je na chama i działają :smiley:

Przepraszam za zawracanie głowy z takimi rzeczami :smiley: ale to pierwszy raz jak wymieniam RAMy i nie przypuszczałem, że trzeba je tak mocno wdusić (nie chciałem po prostu czegoś uszkodzić w ten spośób, płyta główna aż się wyginała, więc nie chcialem jeszcze mocniej ich wciskać).

Dziękuję wszystkim za chęci pomocy.

Teraz ide się cieszyć swoją unowocześnioną maszyną :slight_smile: