Po zainstalowaniu antywirua system nie widzi nagrywarki


(c.zarek) #1

Witam.

Jak w temacie, po zainstalowaniu antywirusa system nie widzi nagrywarki. Miałem zainstalowanego antywirusa Panda... odinstalowałme go i było dobrze (zamulał mi też komputer i wogle), zainstalowałem antywirusa AVG i znowu jest to samo, dlaczego? Choć AVG nie muli komputera.

Dodam, że system mam oryginalny, xp dome edition.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.


(sobewa) #2

Zobacz tutaj

http://support.microsoft.com/default.as ... 314060#top


(c.zarek) #3

Po zastosowaniu się do rady ze strony, którą mi podałeś, było jeszcze gorzej. Musiałem na nowo zainstalować system.

Ktoś ma może jakiś innych pomysł?

Dodam, że dysk i nagrywarkę mam podłączone pod jeden kabel.


(system) #4

A jaka to nagrywarka? Podaj model. I w jakim sensie nie działa? Wgl nie odtwarza płyt etc.?


(c.zarek) #5

Hm. Mam taką nagrywarkę LG GSA-H58N Tu masz linka; http://www.allegro.pl/item811489291_sup ... gw_fv.html http://www.ceneo.pl/963328

Jest tak, że nagrywarka normalnie otwiera się i zamyka, słychać, jak kręci się płyta, ale nie wyświetla jej. Dziś zainstalowałem na nowo system i wszystko było dobrze, do póki nie zainstalowałem antywirusa; "AVG Anti-Virus Free Edition 9.0 Build 707a1765", po instalacji nagrywarki już nie widać. Do tego; "Sygate Personal Firewall 5.6" i "PC Tools Firewall Plus 6.0.0.69"

Z góry dzięki za pomoc.


(system) #6

Może antywirus interpretuje nagrywarkę jako potencjalne zagrożenie i odcina mu dostęp? Identycznie miałem z pamięcią przenośną. Raz antywirus znalazł wirusa na niej i później już nie mogłem jej uruchomić. Usuwałem antywirusa itp. ale nie pomagało, dopiero po formacie wszystko wróciło do normy. Może uruchamiałeś jakiś zainfekowany CD? Moja stara nagrywarka (DVD) również nie czytała płyt, było słychać jak by płyta wpadała w 'poślizg' xD i nic się nie otwierało... Jeżeli nagrywarka jest nowa to zapytaj u producenta, a jeżeli ma już swoje lata to może użyj płyty czyszczącej (jeżeli nie masz to włóż jakąś płytę która kiedyś chodziła normalnie). U mnie wróciło do normy dopiero po kilku miesiacach, musiałem obejść się bez płyt dvd. :wink:

Pozdrawiam, Łukasz.


(c.zarek) #7

Da się może coś z tym zrobić? Usunąc antywirusa i żyć bez niego.


(system) #8

Ja przez kilka miesięcy żyłem bez antywira w obawie o mój dvd-rom, jak zakupiłem nortona to miałem gwarancje że wszelkie szkody, które wywołał norton będą naprawione :smiley:

Jeżeli odinstalowanie wszystkich programów antywirusowych nie pomoże to wyczyść rejestr z tych programów.

Jeżeli to nie zadziała to format jak nic... ;D


(c.zarek) #9

System widzi nagrywarkę, po od instalowaniu wszystkich antywirusów etc.


(system) #10

I to może być przyczyną Twoich problemów. Instalujemy tylko jeden firewall.