Po zakupie nowych pamięci, komp nie chce się uruchomić

W dniu dzisiejszym, zakupiłem w komputroniku te http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC … ,id,63023/ pamięci. Wkładam je do slotów, naciskam “power”, wentylatory kręcą się, lecz obraz monitora jest czarny. Czy ktoś wie dlaczego?

Wsadź tylko jedną kość i zobacz czy komp startuje, jeśli wystartuje to ustaw w biosie napięcie na 2.1V i wsadź drugą kość.

W sumie głupie pytanie, do slotów jakiego koloru mam włożyć te pamięci? Obie do czarnych, czy obie do żółtych, czy jest to absolutnie bez różnicy?

Raczej bez różnicy. Byle byś wkładał do dwóch tego samego koloru.

Nie ma to znaczenia czy wsadzisz kości do slotów koloru czarnego czy koloru żółtego.

Niestety z jedną kością, komp również nie wstał. Wszedłem do biosu, żeby podnieść napięcie i okazało się, że mam zablokowaną możliwość zmiany napięć. Nie mam też możliwości przetestowania u kogoś pamięci, ponieważ moi znajomi którzy mieli kompy, wyprowadzili się, kilku, wyjechało za granicę. Został jeden, ale z antycznym kompem.

zresetuj CMOS.

CMOS zresetowany (resetował się ok 4 minut). Niestety, w dalszym ciągu, nie mam możliwości zmiany napięć. A wygląda to mniej więcej tak: http://s4.zapodaj.net/61367361.jpg.html

U mnie zmienia się poprzez “+” i “-”. U Ciebie powinno być tak samo.

Połowiczny sukces. Komp wstał, z tym, że częstotliwość pracy, wynosi 800 MHz, zamiast 1066. Co zrobić?

Pewnie nie rzuciłeś okiem na listę obsługiwanych przez Twoje mobo pamięci ??

  • DDR2 1066 512MB KINGSTON Heat-Sink Package SS KHX8500D2/512

  • DDR2 1066 1024MB CORSAIR Heat-Sink Package DS CM2X1024-8500C5

  • DDR2 1066 512MB KINGMAX KKA8FEIBF-HJK-18E KINGMAX SS KLEC28F-A8KI5-EGAS

  • DDR2 1066 1024MB KINGMAX KKA8FEIBF-HJK-18A KINGMAX DS KLED48F-A8KI5-EPA

Sprawdź też, czy masz najnowszy BIOS. Aktualizacja być może pomoże (a nieudana zaszkodzi) :smiley:

Ps. Asus zaleca wkładanie pamięci do żółtych slotów :wink:

Ta płyta obsługuję ramy 1066MHz po o/c.

Na listę obsługiwanych, nie patrzyłem. BIOS mam stary. O aktualizacji, nie mam zielonego pojęcia, także absolutnie, nie będę się za nią brał. Trudno. Na razie będą “chodziły” na 800 Mega. Być może znajdę kogoś, kto się na tym zna. Pamięci mam włożone do czarnych slotów.