Po założeniu nowego konta na win 7 nie działa internet


(korniszon123) #1

Witam jak w temacie. Koleżanka zablokowała swój profil. Ktoś jej założył nowe konto, wszystko tam działa, ale nie działa internet nie otwierają się przeglądarki. Proszę o pomoc co trzeba zrobić, żeby działał internet. Pozdrawiam i czekam na pomoc.


(JNJN) #2

Dział Bezpieczeństwo, wklej logi i niech sprawdzą wirusy.

Poproś o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo.


(korniszon123) #3

Nie mam jak bo nie jetemw tej chwili u koleżanki. czy da się usunąć zablokowany profil i na nowym pojawi się wtedy internet???.


#4

Koleżanka ma jakiegoś Antywirusa zainstalowanego? Były przypadki, że Antywirus blokował dostęp do internetu pomimo tego, że połączenie z internetem było.


(korniszon123) #5

Pewnie ma ale na tamtym koncie było wszystko ok. Teraz na koncie drugim nie ma sprawdze wieczorem. Może jednak coś innego. Czy konto nie powinno mieć uprawnień administratora ???


#6

Do dostępu do internetu bez super restrykcyjnego antywirusa czy zapory sieciowej to gość powinien móc otworzyć przeglądarkę internetową i mieć połączenie z internetem.

Co do raportów to uprawnienia administratora się przydadzą by np. FRST wyciągnął jak najwięcej informacji do raportów.


(blumberplumber) #7

Uprawnienia administracyjne nie są potrzebne. Sprawdź, czy zapora Windowsa lub inna nie blokuje portów, zaloguj się ponownie do tego konta, odłącz i podłącz jeszcze raz internet. Możesz sprawdzić także konfigurację routera:).