Po złożeniu kompa Monitor nie włącza się


(Dawid Sloma) #1

Witam.

Ostatnio złożyłem nowego kompa dla znajomej (FOXCONN A690GM2MA-RS2H, AMD Athlon X2 64 4400+ itd...). Chodzi o to, że po złożeniu wszystkiego w całość i podłączeniu monitora pod złącze na płycie głównej (będzie korzystać z integry, przynajmniej narazie) - monitor nie załącza się. Byłem z tym w serwisie (zostawiłem kompa) a po wszystkim pionformowano mnie, że to przez ustawienia w BIOSie. Niby wszystko było O.K. ale coś podkusiło mnie, żeby zresetować BIOS i sprawdzić co będzie. No i niestety znowu to samo.

I teraz pytanie - co zrobić, żeby monitor znów zaskoczył, skoro nawet nie widze swoich poczynań. Przestawiłbym co nieco w BIOSie ale skoro nic nie widzę... (swoją drogą może to integra jest wyłączona?) A może znowu serwis, choć wolałbym to ominąć...


(Mateusz 931) #2

Spróbuj włożyć inna pamięć RAM .. ostatnio składałem kompa kumplowi i było to przez jednostronne RAM'y - te same objawy.

Bo wiatraczki i wszystko chodzi tak tylko nie ma obrazu ?


(Technik Elektro) #3

na płytach głównych ze zintegrowaną grafiką BIOS (POST) działa tak, że zawsze jako główną grafikę "ustawia" tą zintegrowaną, nawet jeśli w biosie ustawisz na PCI-E to i tak gdy w slocie nie będzie grafiki - integra zadziała.

jakie ramy zamontowałeś w tym komputerze ?? , wygląda na to iż ram nie jest właściwie dovoltowany i dlatego nie wstaje, spróbuj zamontować swoje pamięci :wink:. chyba że ten komputer w podpisie to właśnie ten który sprawia problemy...


(Maxikazio) #4

Spróbuj wymusić błąd - np wyjmując ram. Następnie reset biosu. Ostatnio tak tłumaczyłem przez telefon i zadziałało.


(Dawid Sloma) #5

...akurat RAMy te same co i ja mam (w podpisie).

Ogólnie wszystko się kręci...wiatraczki itd.


(george32801) #6

A tak z ciekawości to jaki tam jest zasilacz?


(Dawid Sloma) #7

... zasilacz jest OK. Modecom MC350.

Dzięki Wam za rady. Wyjąłem jedną kość RAM-U i udało się =D> Wszedłem do BIOSu i podniosłem napięcie na RAMy. Włożyłem drugą kość i teraz jest OK.