Po zmianie grupy roboczej potrzebne logowanie

(system) #1

Witam,

Mam Windowsa XP, a mój problem brzmi następująco: dzisiaj przez przypadek zmieniłem nazwę grupy roboczej, ale zrobiłem to tak: mój komputer -> właściwości -> nazwa komputera -> identyfikator sieciowy. Potem dałem dalej, reset kompa i... przy włączaniu komputera wyskakuje mi okienko, żeby podać hasło, a ponadto przy wyłączaniu komputera, zamiast tych 3 przycisków (zamknij, uruchom ponownie i chyba hibernacja) wyskakuje okno jak w Windowsie 98, gdzie z listy muszę wybrać czy chcę zamknąć system, czy co tam potrzebuję.

I jak ja mam się tego pozbyć ? Próbowałem już przywracania systemu i w sumie jak przywrócę stan z przed tygodnia to system chodzi tak jak należy, ale nie wiem czy mogę tak przez kilka lat pociągnąć na tym cofniętym systemie...

W każdym razie chciałbym się dowiedzieć co zrobić, żeby wyłączyć to logowanie na starcie i włączyć ten pasek przy wyłączaniu kompa (te 3 przyciski). Coś w rejestrze czy jak ?

Czekam na odp.

(Dimatheus) #2

Hej,

Spokojnie, nie powinno być żadnych problemów. :slight_smile:

:arrow: uruchamiasz Panel sterowania -> Konta użytkowników -> Zmień sposób logowania lub wylogowywania użytkowników -> zaznaczasz Używaj ekranu powitalnego - ustawienie powinno przywrócić "3 przyciski" przy wyłączaniu komputera oraz przywrócić ekran logowania - zamiast wpisywanych nazw użytkowników i haseł,

:arrow: klikasz Start -> Uruchom -> control userpasswords2. W przystawce odhaczasz Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło. Następnie podajesz nazwę użytkownika i hasło (jeśli go nie ma pole zostawiasz puste). Dzięki temu do systemu będzie logował się automatycznie wybrany użytkownik.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(system) #3

Ok, dzięki przywróciłem sobie system :slight_smile:

Nie mogłem zrobić tego:

ponieważ gdy klikałem w

to wyskakiwał błąd, że jest zainstalowany Netware i trzeba to wyłączyć, żeby poszło i w sumie niby to wyłączyłem, ale problem został. Dlatego pozostałem przy cofniętym systemie i wszytko myka :smiley:

(Dimatheus) #4

Hej,

Bo to nieco skomplikowana usługa - zostawia po sobie sporo śladów, które trzeba usunąć. Gdybyś chciał kiedyś zlikwidować problem inaczej niż przez przywracanie systemu, to rozwiązanie znajdziesz w poście Usługa klienta dla systemu netware - jak to odinstalować? oraz w linkach w nim zawartych.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(system) #5

Ok dzięki sprawdzę to :smiley:

(Dimatheus) #6

Hej,

Nie ma sprawy! :slight_smile: Jeśli uda Ci się poprawnie wszystko odwrócić daj oczywiście znać, że informacje zawarte w poście pomogły... :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus