Po zmianie rozmiaru partycju podstawowej system nie rusza


(Eddie2008) #1

Witam. W świeżo kupionym laptopie (Acer Aspire 5741G) z W7 zmniejszyłem narzędziami systemowymi rozmiar partycji i utworzyłem nową. Po restarcie wyskakuje mi komunikat: "BOOTMGR is missing" . Co mam zrobić ?? Pomocy .


(Jasiek.w) #2

Chyba tak niefortunnie utworzyłeś nową partycję, że ta systemowa zmieniła swą literę C na inną. Trzeba by było włożyć płytkę z Windows 7 - i wybrać z menu napraw - znajdzie tę instalację i naprawi ją.


(Monczkin) #3

x_alien , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978


(Eddie2008) #4

Cały w tym ambaras, że nie posiadam płytki z W7. Może jest jakiś inny sposób na rozwiązanie problemu ? Recover disc'u nie zdążyłem utworzyć :frowning:


(Łukash) #5

poczytaj > pobierz > wypal > użyj narzędzia o którym mowa tu [http://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/ ... st__p__286](http://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/54-windows-re-dysk-odzyskiwania-systemu/page view findpost p 286) <- Windows 7 Recovery Disc x86 / x64 Edition > Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia / Startup Repair


(roobal) #6

Lub możesz probować przywrócić starą tablicę partycji programem TestDisk, niejednego już ten program w takiej sytuacji poratował :wink:

Pozdrawiam!