Po zminimalizowaniu Opery pulpit nie reaguje

Po zminimalizowaniu Opery cały pulpit wraz z paskiem zadań nie reaguje przez ~3 sekundy, lub nawet 15 sekund ale gdy dłużej- myszka zawsze sie później zawiesza.

Dopiero co zainstalowałem Operę. Spotkaliście sie z czymś takim? Jak ten problem rozwiązać?

Wersja Opery

9.63

Kompilacja

10476

Platforma

Win32

System

Windows 2000

Zdarza sie też że dłużej sie przywiesza, często jest też tak że kursor pozostaje w bezruchu i odwiesza go po kilku sekundach.

Z firefoxem nie ma takiego problemu.

-EDYCJA-

Wyciągnąłem menedżer zadań na górę i przy minimalizacji opery on też sie przywiesza, po odwieszeniu na szczyt listy wskakują procesy- najpierw Explorer.exe (przy normalnej pracy obciąża komputer na poziomie 0%) a za nim opera.exe, na tak krótką chwile wyskakują (po odwieszeniu) na szczyt listy że nie sposób odczytać ile % obciążają. Zauważyłem że z menedżerem zadań na wierzchu nie zawsze opera przywiesza przy minimalizacji pulpit.

ja mialem tak kiedys z Avant Broweser, pomogło odzinstalowanie, potem zainstalowanie starszej wersji i zaktualizowanie do najnoweszej:)

Zainstaluj starszą wersję Opery bo ten problem może być powiązany z niekopatybilnością Windowsa 2000 z najnowszą operą

możesz jeszcze spróbować zainstalować w trybie zgodności

pozdrawiam

Ale starsza opera może być dziurawa. Nie ma w windowsie 2000 trybów zgodności.

-EDYCJA-

Jest jednak tryb zgodności-> wpisałem: regsvr32 %systemroot%\apppatch\slayerui.dll w “uruchom” co dodało opcję zgodności we właściwościach. Ale co może dać ustawienie dla windows 98 tryb zgodności skoro jest starzy od win 2000 i będzie jeszcze gorzej.

Spróbuje znaleźc jakąś starszą wersję i zaktualizować.