Pobieranie ogromnej ilości pakietów przez sieć

Witam mam bardzo duży problem otóż mam kartę Broadcam 802.11/n łącze się poprzez router Linksys WRT54GC i problem jest taki na początku gdy tylko połączę się z siecią jest wszystko w porządku ( szybki internet nie ma problemów ) z pewnym czasem internet drastycznie zwalnia i zaczynam mieć ograniczony dostęp do internetu nie mam pojęcia co się dzieje. Wydaje mi się że może to być wina routera poniżej daje wam screeny z consoli i sieci:

1stjz.jpg

2std.jpg

tam na tym 2 obrazku widzicie też że gdy wejdę w ustawienia routera potrafi mi nie znaleźć żadnego ip, ja tam zrobiłem screena przykładowego normalnie to stosunek pakietów wysyłanych do odbieranych 1:200 może lepiej np. na własne oczy widziałem jak wysyłanych było 60-80tys, a odbieranych powyżej 3mln.

proszę o pomoc :frowning:

Wireshark i patrzysz co generuje ruch

powiesz mi w skrócie co ja mam tam zobaczyć jak go używać i co mam tu wstawić ?

pierwszy przycisk na toolbarze, wybierasz interfejs sieciowy i patrzysz na jakie adresy (i na jakich portach!) generowany jest największy ruch. Potem identyfikujesz za pomocą googli co ten ruch generuje i wywalasz to z systemu

szczerze mówiąc nigdy nie miałem z tym programem styczności i nie mam pojęcia jak się nim obsługiwać zrobiło mi jakąś listę ale nie wiem czy coś z tego będzie ponieważ nawet gdy mam teraz internet to i tak tylko na 5-10 min i mam brak dostepu z powrotem :confused: jakbyś chciał to postaram się wrzucić ci te logi z tego programu.

Uruchom Wireshark i powinieneś mieć z lewej strony listę twoich kart sieciowych, klikasz na tę która jest podłączona do sieci, czekasz aż program zbierze trochę danych i na panelu będziesz miał taką ikonkę z krzyżykiem w czerwonym kółku kliknij na nią, aby zatrzymać monitorowanie ruchu, lub jeśli byś nie mógł znaleźć tej ikonki, z menu Capture i wybierz stop. Potem wybierz z menu File>Export>as PlainText i zapisz dwa pliki, jeden pod dowolną nazwą z domyślnymi ustawienia mi i drugi tak samo z ustawieniami w sekcji Packet Format zaznacz All Expanded i wklej to np. na stronę wklej.org i podrzuć tutaj link.

Pozdrawiam!

wina leży po stronie routera pożyczyłem od kolegi inny i wszystko działa. Dziękuje za odpowiedzi :slight_smile: