Pobieranie plików przez WiFi czy przez kabel?

Cześć! Przydałoby mi się pobrać z internetu Linuxa Mandriva 2010. Zastanawia mnie czy pobierając przez laptop przez WiFi osiągnę taką samą prędkość jakbym osiągał pobierając przez kabel - a jest to zwykle 700 do 850 KB/S.

Powiedzcie mi czy osiągnę taką prędkość przez WFi?

Oczywiście. Sposób podłączenia do neta nie ma żadnego znaczenia.

No, ale czy przepustowość WIFI jest taka sama jak kabla?

ale tylko do pewnego momentu… zgodnego ze standardami w których jednak kabel jest szybszy.

jednak przy tych prędkościach o których pisze autor rzeczywiście można smiało pobierać przez wifi - powinno wyciągać znacznie więcej (w zależności od jakości sygnału i szybkości połączenia)

Czyli nie będzie różnicy w pobieraniu przez WiFi?

Dalej będę miał transfer 850KB?

A przy jakich prędkościach lepiej pobierać na kablu niż na WiFi?

Tu masz jaki standard jakie szybkości oferuje http://pl.wikipedia.org/wiki/802.11#Prz … B3w_802.11

Natomiast trzeba się liczyć z ograniczeniami a te w przypadku bezprzewodówek wiążą się np z mocą sygnału i z zakłuceniami.

No i odległość jest ważna, jeśli masz daleko router, za grubą ścianą czy dalej to wolniej będzie szło

Znaczy jest mniej więcej 10 metrów, trzeba minąć dwie ściany - ale to zwykłe działówki, więc nie takie grube:)

a mnie zastanawia jak długo zamierzasz roztrząsać ten temat - nie łatwiej sprawdzić???

obraz mandrivy to jedna płyta CD - 700MB przy prędkości pobierania jakie deklarujesz w pierwszym poście wszystko powinno trwać nie dłużej niż 20minut! !!

bo Twój notebook:

więc najlepszy rozwiązaniem jest spróbować i w końcu poświęcić na to te 20 minut a sam sobie odpowiesz na pytania o jakość Twoje połączenia.

Ja pobieram wersję 4,3GB…

Po za tym chciałbym pobrać też dla sprawdzenia kilka innych dystrybucji tego systemu. Dlatego chcę wiedzieć jak najlepiej pobierać.

Chcę wiedzieć jak to jest od strony fachowej - bo co z tego, że na początku mogę mieć np. 700KB jak potem spadnie do 300 i tak będzie cały czas… dlatego wolę się upewnić!

po co??? tam na ogół są dodatkowo pakiety, które możesz zainstalować w przypadku braku dostępu do netu, a jeśli taki dostęp będzie to system i tak skorzysta z repozytoriów w necie :wink:

Posłuchaj nie lubię jednej rzeczy - jak ktoś krytykuje moją decyzję, skoro nie wie po co ja to robię.

Po pierwsze - po prostu pobieram wersję 4,3 GB i tyle. Nie muszę tłumaczyć Ci się po co to robię. A ty nie powinieneś jej negować bo ta decyzja jest zupełnie nie związana z tematem postu…

niepotrzebnie się bulwersujesz…

masz rację, nie musisz, ja uważam że to bezcelowe gdyż nie będziesz miał jakiejś super hiper wersji systemu :wink:

tak jak napisałem:

od siebie sugeruję skorzystać z jakiegoś menadżera pobierania - bedziesz mógł zastopować i w miarę potrzeby przełączyć się na kabel - nie tracąc pobranych danych.

a o jakości połączenia może sporo powiedzieć network stumbler