Pobieranie plików przez WiFi czy przez kabel?

(Jacob) #1

Cześć! Przydałoby mi się pobrać z internetu Linuxa Mandriva 2010. Zastanawia mnie czy pobierając przez laptop przez WiFi osiągnę taką samą prędkość jakbym osiągał pobierając przez kabel - a jest to zwykle 700 do 850 KB/S.

Powiedzcie mi czy osiągnę taką prędkość przez WFi?

(Lszczepaniak) #2

Oczywiście. Sposób podłączenia do neta nie ma żadnego znaczenia.

(Jacob) #3

No, ale czy przepustowość WIFI jest taka sama jak kabla?

(skrzek) #4

ale tylko do pewnego momentu... zgodnego ze standardami w których jednak kabel jest szybszy.

jednak przy tych prędkościach o których pisze autor rzeczywiście można smiało pobierać przez wifi - powinno wyciągać znacznie więcej (w zależności od jakości sygnału i szybkości połączenia)

(Jacob) #5

Czyli nie będzie różnicy w pobieraniu przez WiFi?

Dalej będę miał transfer 850KB?

(skrzek) #6

(Jacob) #7

A przy jakich prędkościach lepiej pobierać na kablu niż na WiFi?

(Sitemaster) #8

Tu masz jaki standard jakie szybkości oferuje http://pl.wikipedia.org/wiki/802.11#Prz ... B3w_802.11

Natomiast trzeba się liczyć z ograniczeniami a te w przypadku bezprzewodówek wiążą się np z mocą sygnału i z zakłuceniami.

(system) #9

No i odległość jest ważna, jeśli masz daleko router, za grubą ścianą czy dalej to wolniej będzie szło

(Jacob) #10

Znaczy jest mniej więcej 10 metrów, trzeba minąć dwie ściany - ale to zwykłe działówki, więc nie takie grube:)

(skrzek) #11

a mnie zastanawia jak długo zamierzasz roztrząsać ten temat - nie łatwiej sprawdzić???

obraz mandrivy to jedna płyta CD - 700MB przy prędkości pobierania jakie deklarujesz w pierwszym poście wszystko powinno trwać nie dłużej niż 20minut! !!

bo Twój notebook:

więc najlepszy rozwiązaniem jest spróbować i w końcu poświęcić na to te 20 minut a sam sobie odpowiesz na pytania o jakość Twoje połączenia.

(Jacob) #12

Ja pobieram wersję 4,3GB...

Po za tym chciałbym pobrać też dla sprawdzenia kilka innych dystrybucji tego systemu. Dlatego chcę wiedzieć jak najlepiej pobierać.

Chcę wiedzieć jak to jest od strony fachowej - bo co z tego, że na początku mogę mieć np. 700KB jak potem spadnie do 300 i tak będzie cały czas... dlatego wolę się upewnić!

(skrzek) #13

po co??? tam na ogół są dodatkowo pakiety, które możesz zainstalować w przypadku braku dostępu do netu, a jeśli taki dostęp będzie to system i tak skorzysta z repozytoriów w necie :wink:

(Jacob) #14

Posłuchaj nie lubię jednej rzeczy - jak ktoś krytykuje moją decyzję, skoro nie wie po co ja to robię.

Po pierwsze - po prostu pobieram wersję 4,3 GB i tyle. Nie muszę tłumaczyć Ci się po co to robię. A ty nie powinieneś jej negować bo ta decyzja jest zupełnie nie związana z tematem postu...

(skrzek) #15

niepotrzebnie się bulwersujesz...

masz rację, nie musisz, ja uważam że to bezcelowe gdyż nie będziesz miał jakiejś super hiper wersji systemu :wink:

tak jak napisałem:

od siebie sugeruję skorzystać z jakiegoś menadżera pobierania - bedziesz mógł zastopować i w miarę potrzeby przełączyć się na kabel - nie tracąc pobranych danych.

a o jakości połączenia może sporo powiedzieć network stumbler