Pobieranie plików w IE pod Vista - wolne przenoszenie

Witam, mam następujący problem: gdy pobieram jakiś plik w Internet Explorerze pod Vistą, to plik ściąga się szybko (na miarę możliwości łącza) a potem go długo (nawet 1-2 minuty) przenosi z folderu tymczasowego do docelowego. Z czym to jest związane i jak to poprawić? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Jakiego masz antywirusa i jak jest on ustawiony (chodzi mi głownie o skanowanie plików podczas odczytu/zapisu) ?? Czy Masz jeszcze jakąś ochronę oprócz standardowego Windows Defender ?? O jakie pliki chodzi, wszelkiego rozmiaru, jakiś szczególny typ (zip, avi, mpg) ??

Napisz coś więcej.

Przeskanuj komputer za pomocą Spyware Doctor Starter Edition.

Mam Norton Internet Security 2008. Ochrona w czasie rzeczywistym jest wlączona. Zaobserwowałem to przy plikach exe kilku, kilkunastu MB.

eMeF , przy wyłączonym programie antywirusowym również kopiowanie plików jest długie ?? Chcę tylko ustalić i wyeliminować kwestię skanowania tych plików przez antywira, ponieważ podczas kopiowania (przenoszenia) może dojść do takiej sytuacji, że antywir ponownie skanuje plik, a objawia się to właśnie wydłużonym czasem kopiowania.

OTy -> kosz.