Pobieranie Prądu Przez Zasilacz

Witam od czasu jak mam nowego kompa a co za tym idzie nowy zasilacz :

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=4855&katid=14

zwiększyły się trochę rachunki za prąd i teraz moje pytanie , czy jak mam zasilacz 400w to on caly czas pobiera te 400w czy jak to jest , jestem w tym kompletnie ciemny , niech mi ktoś to wytłumaczy jak debilowi :stuck_out_tongue:

zalezy jakie masz podzespoly ??

Core 2 Duo E6300 , 1gb ramu (2x512) dual , Asrock ConXRoe (jakoś tak) , Geforce 7600gt , 250 gb seagate

Nie. :smiley:

no za dużo to mi nie pomogłeś …

Z tego co sie orientuje to najwiecej bedzie ci bralo pradu Grafa. Ale sie nie ma co przejmowac :smiley:

Zasilacz bierze tyle ile jest aktualnie potrzebne komputerowi - zależy od jego obciążenia.

bo powiem tak , często na noc zostawiam kompa włączonego ze sklepem w grze online (silkroad online) i pózniej są wysokie rachunki za prąd czy możliwe jest to że rachunki zwiększyły się o prawie 100 zł ??

Zasilacze komputerowe - prawdy i mity

^^ Ciekawy artykuł, polecam, choć nie koniecznie w całości :wink:

cytat który definitywnie rozwiąże wasze wszystkie wątpliwości:

"Moc zasilacza a zużycie prądu

Załóżmy, że mamy dwa zasilacze o takich samych parametrach i różniących się tylko mocą. Pierwszy z nich posiada moc 350W, a drugi moc 500W. Jeżeli podłączymy każdy z nich do takiego samego komputera (obciążenia) to obydwa zasilacze będą pobierały identyczną ilość prądu z gniazdka elektrycznego. Mitem jest więc twierdzenie, że im większą moc zasilacza tym więcej prądu pobiera z sieci. Jest tak dlatego, że “moc” zasilacza oznacza jakie maksymalne obciążenie może wytrzymać, a nie ile mocy cały czas dostarcza. "

Ja słyszałem że ilość pobieranego prądu zależy także od wachań napięć. IM mniejsze wachania tym mniejsze zużycie prądu

Możliwe ze ma to też wpływ, ale wg. mnie jedynie niewielki procent (0,x% albo nawet mniej)

zaglądnij na link który dałem wyżej, dowiesz się się nie co więcej na temat prądu, napięć, rezystancji i mocy

a tutaj daje jeszcze dobre kalkulatory jaki apetyt na moc ma nasz blaszak

Journey Systems Power Supply Calculator

eXtreme Power Supply Calculator v2.0

w tym pierwszym niema mojego procka , a na tym drugim nic nierozumiem , a jest takie cos że na bieżąco pokazuje mi ile prądu pobiera , w AIDA chyba niema czegoś takiego …

w tym drugim napewno wszystko znajdziesz, wszystkie podzespoły,

no a języków niestety trzeba się uczyć :stuck_out_tongue: ale myśle ze dasz sobie radę ling.pl

ponawiam pytanie …

Nie, nie ma czegoś takiego, możesz zobaczyć jedynie bierzące napięcia na liniach zasilania. Natomiast z pewnością AIDA pokaże Ci dokładne podzespoły które masz w kompie, reszte policzysz w Power suply calculator

oszukują one na jednym mi wyszło że potrzeba 328W a na drugim że 210W

Mi na obu wyszlo tak samo Oo moze zle pozaznaczales